تظاهرات هزاران شهروند کرد در پاریس در دهمین سالگرد قتل سه فعال کرد

سرویس جهان- بر اساس گزارش آسوشیتدپرس و فرانس پرس، هزاران تن از کردهای ساکن اروپا روز شنبه همزمان با دهمین سالگرد کشته شدن سه فعال کرد، در پاریس اعتراض کردند.

به گزارش کردپرس، خبرگزاری آسوشیتدپرس و فرانسه گزارش دادند روز شنبه هزاران تن از شهروندان کرد اروپا خود را از کشورهای مختلف این قاره به پاریس رساندند تا در مراسم دهمین سال قتل مشکوک سه فعال زن کرد به نام های سکینه جانسز، فیدان دوغان و لیلا سیلمز شرکت کنند.

معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی نسبت به عدم رسیدگی به درخواست برای محاکمه عاملین قتل ده سال پیش این سه فعال کرد در مرکز فرهنگی کردها در پاریس اعتراض کردند.

معترضان کرد ترکیه را عامل این قتل‌ها دانسته و خواستار افشای اسناد این پرونده هستند. عمر گونای تنها متهم پرونده در سال ۲۰۱۹ و قبل از محاکمه او در دادگاه، در زندان بر اثر بیماری درگذشت.

تنها دو هفته قبل از دهمین سالگرد این سه فعال کرد و در روز ۲۳ دسامبر ۲۰۲۲، سه فعال کرد دیگر نیز در مرکز فرهنگی کردها در پاریس به قتل رسیدند و همین مسئله باعث شد کردها بر قتل سازماندهی فعالان کرد در اروپا و بویژه پاریس تاکید کنند. ترکیه دست داشتن در این قتل‌ها را رد کرده و پ.ک.ک را به تبلیغات منفی علیه خود متهم کرده است.

کد خبر 41158

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha