بگذاریم مردم انتخاب کنند که نظام پارلمانی می خواهند یا ریاست جمهوری تک نفره

سرویس ترکیه - اوزگور اوزل نماینده ارشد CHP از حکومت خواست تا با برگزاری انتخابات زودهنگام به مردم اجازه انتخاب بین نظام پارلمانی و ریاست جمهوری را بدهد.

به گزارش کردپرس، به نقل از گازته دیوار «اوزگور اوزل» یکی از اعضای ارشد حزب جمهوری خواه خلق (CHP) با انتشار ویدیویی از صفحه مجازی خود حکومت را دعوت به انتخابات زودهنگام کرد. اوزل با اشاره به سوءاستفاده حکومت از قدرت گفت: "شما نمی توانید نظام حاکم را به سیستم تک نفره تغییر بدهید. چون این یک سیستم پارلمانی دموکراتیک است. شما در هر زمانی که بگویید، در ماه مه یا سپتامبر ما برای انتخابات زودهنگام حاضریم."

اوزگور اوزل نماینده ارشد CHP با انتشار بخش هایی از مصاحبه اش در «خلق تی وی» همچنین خواستار انتخابات زودهنگام برای ایجاد قانون اساسی جدید شد. او گفت: "اگر آماده هستید به میدان انتخابات بیایید. بیایید بیرون. بگذاریم مردم تصمیم بگیرند. اجازه دهید مجلس جدید قانون اساسی جدید را تنظیم کند! "
اوزل با اشاره به جمله «ماهر اونال» نماینده فراکسیون مجلس که گفته بود "از اینجا به بعد کار ما تازه آغاز شده و ما 19 سال داشتیم برای رسیدن به این مرحله آماده می شدیم" گفت: "به ماهر اونال می گوییم حالا که شما 19 سال است آماده می شوید اگر آماده هستید به میدان انتخابات بیایید. بگذاریم ملت تصمیم بگیرد. بگذاریم ملت تصمیم بگیرد که سیستم پارلمانی را می خواهد یا سیستم ریاست جمهوری تک نفره شما را. بیایید از مردم به عنوان دو گزینه A یا B بپرسیم و این را به همه پرسی بگذاریم."
گفتنی است اخیرا بحث های بسیاری بر سر انتخابات زودهنگام در ترکیه بر سر زبان ها افتاده است. ائتلاف حاکم با رد این موضوع می گوید انتخابات در موعد خودش در سال 2023 برگزار خواهد شد اما با رفتارهای شتاب زده گویا در حال آماده شدن برای مبارزات انتخاباتی است.

کد خبر 7020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha