با سکوت درباره رفتار خصمانه حکومت با سمرا گُزل شریک جنایت های آن نشوید

سرویس ترکیه - هفت حزب و سازمان سیاسی چپ گرای ترکیه با محکوم کردن رفتار خشونت آمیز پلیس با سمرا گُزل نماینده HDP، خواستار واکنش سایر احزاب اپوزیسیون ترکیه در این زمینه شدند.

به گزارش کردپرس، هفت حزب و سازمان سیاسی چپ گرای ترکیه شامل حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، حزب زحمتکشان (EMEP)، خانه های مردم (Halkevleri)، فدراسیون شوراهای سوسیالیست (SMF)، حزب آزادی اجتماعی (TÖP)، حزب حرکت زحمتکشان (EHP)، و حزب کارگر (TİP)، با انتشار بیانیه ای مشترک ضمن محکوم کردن رفتار خصمانه حکومت با سمرا گُزل نماینده برکنار شده HDP، از همه احزاب اپوزیسیون ترکیه خواستار شکستن سکوتشان در این زمینه شدند.

بیانیه مشترک هفت حزب و سازمان سیاسی چپ گرا، که در پایگاه خبری رسمی HDP منتشر شده، «استفاده حکومت ترکیه از تبلیغات سیاه علیه هر کسی که مانند او نمی اندیشد، را مصداق بارز وضعیت وخیم سیستم قضائی و دموکراسی در ترکیه» دانسته و اعلام کرده است که «دیگر هیچ کسی که مانند حکومت ترکیه نمی اندیشد در امان نخواهد بود».

در این بیانیه آمده است: «سیاست های امنیتی، تلاش برای تسویه اندیشه های دموکراتیک و برخورد خصمانه با مقامات منتخب مردم کُرد، کاری جز عمیق تر کردن مسئله کُرد به عنوان یکی از مهمترین مسائل این کشور، نکرده و نخواهد کرد.»

هفت سازمان سیاسی چپ گرا برخورد دشمنانه با نماینده منتخب مردم را حرکتی ضد مردمی و برعلیه همه مردمی دانست که به حزب او رأی داده بودند.

هفت سازمان سیاسی چپ گرا از همه احزاب اپوزیسیون و مردم طرفدار دموکراسی خواستار شکستن سکوتشان در این زمینه شدند و از این احزاب دعوت کردند که «با سکوتشان در سرپوش گذاشتن حکومت بر روی جنایت هایش شریک نشوند».

در پایان این بیانیه آمده است که «ما سازمان های امضا کننده بیانیه، هرگز رفتاری را که با سمرا گُزل انجام شده نخواهیم پذیرفت و از اراده مردم در برابر سیاست های ضد دموکراتیک و غیر قانونی محافظت خواهیم کرد و از کار، دموکراسی، آزادی، صلح و عدالت دفاع خواهیم کرد».

لازم به ذکر است سمرا گُزل نماینده HDP از دیاربکر که به دلیل انتشار عکس هایش با نامزد سابقش ولکان بورا روزنامه نگار و عضو حزب کارگران کردستان (PKK) پیشتر از نمایندگی مجلس برکنار شده بود، دو روز پیش توسط پلیس ترکیه و با رفتاری بسیار خشونت آمیز بازداشت و پس از یک روز با دستور قاضی روانه زندان شد.

کد خبر 37828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha