۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸
هوای کردستان سردتر می شود

کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: پیش‌بینی نقشه‌های هواشناسی نشان می دهد دمای هوای استان فردا پنجشنبه چهار تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

به گزارش کرد پرس، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی کردستان، فعالیت سامانه بارشی که از روز یکشنبه هفته جاری وارد استان شد تا اواسط امشب در منطقه ادامه دارد و باعث رگبار پراکنده باران و بارش برف در ارتفاعات می شود.

همچنین امروز صبح در زرینه، هزارکانیان، بهارستان و دهگلان بارش برف داشتیم که سفیدشدن و لغزندگی جاده ها و معابر را در پی داشته است.

بیشترین میزان بارش باران ثبت شده در ایستگاه‌های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به بیجار با ۳۰ میلی‌متر، سقز ۱۴ میلی‌متر، دیواندره ۱۱ میلی‌متر و بانه هم ۹ میلی‌متر است.

بر اساس این گزارش فردا شاهد بارش در سطح استان نیستیم ولی پیش بینی می شود دمای هوا چهار تا پنج درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا کند و افزون بر این شاهد مه صبحگاهی و کاهش دید خواهیم بود لذا رانندگانی که صبح زود قصد سفر و تردد در جاده های استان را دارند به این مورد توجه کنند.

همچنین براساس پیش بینی انجام شده بعدازظهر روز جمعه و شنبه هم احتمال بارش های بهاری و تگرک در استان وجود دارد.

سامانه بارشی دیگری از روز یکشنبه و دوشنبه هفته آینده وارد استان می شود که همه استان را در بر می گیرد ولی میزان بارش بیشتری را در نیمه جنوبی شاهد خواهیم بود.

کد خبر 2753786

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha