چه کسی برای اولین بار از کلمه «کردستان» استفاده کرد؟

سرویس ترکیه - فائق اوزترک، معاون و سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر این که "مگر منطقه ای به نام کردستان وجود دارد؟" عنوان کرد: در این کشور چه کسی در سال 2013 برای اولین بار کلمه کردستان را استفاده کرد؟

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، فائق اوزترک، معاون و سخنگوی حزب جمهوری خواه خلق ترکیه در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با اشاره به سخنان اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه مبنی بر این که "مگر منطقه ای به نام کردستان وجود دارد؟" عنوان کرد: برای اولین بار کلمه کردستان را در سال 2013 میلادی در این کشور چه کسی استفاده کرد؟ "کردستان و لازستان وجود داشته است و نباید از ایالات ها بترسیم..." این ها سخنان چه کسی هستند؟ سخنان خود رجب طیب اردوغان هستند. ما به عنوان حزب جمهوری خواه خلق به هیچ عنوان استفاده از نام های دیگر را برای استان های ترکیه به جز نام هایی که از جمهوری ترکیه به بعد مورد استفاده قرار می گیرد توصیه نمی کنیم.

وی همچنین با اشاره به سخنان اخیر اردوغان مبنی بر این که اپوزیسیون ترکیه از قندیل و پنسیلوانیا دستور می گیرد نیز گفت: اگر دلایل و مدارکی برای اثبات این ادعاهایشان وجود دارد باید آن را به دادستانی تحویل دهند. با این ادعاهای تلاش می کنند تا مردم را از موضوعات اصلی خود منحرف کنند.

کد خبرنگار: 30102

بیشتر بخوانید:

یکی بود، یکی نبود؛ مسئله کردها از نگاه اردوغان/ مهمت ییلماز

کد خبر 106246

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha