امروز مدت قانونی دوره کنونی مجلس عراق به پایان می‌رسد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان در مجلس عراق، با اشاره به اینکه امروز مدت قانونی دوره کنونی مجلس عراق به پایان می رسد؛ هشدار داد که در صورت عدم تمدید دوره کنونی مجلس، این کشور با خلأ قانونی و بحران ناشی از آن روبرو می شود.

به گزارش کردپرس، مثنی امین در گفتگو با سایت خبریSNN اعلام کرد که امروز شنبه 9 تیر/30 ژوئن مدت قانونی فعالیت دوره سوم مجلس عراق به پایان می رسد و در صورتی که این مدت تا اعلام نتایج انتخابات دوره چهارم مجلس و آغاز به کار مجلس جدید تمدید نشود؛ عراق با بحران و خلأ قانونی مواجه می شود، زیرا هیچ نهادی نمی تواند جایگزین پارلمان شود.

رئیس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان در مجلس عراق، تأکید کرد که لازم است به منظور جلوگیری از بروز خلأ قانونی و بحران های ناشی از آن، دوره کنونی مجلس تا اعلام نتایج انتخابات و آغاز به کار مجلس جدید تمدید شود.

وی با اشاره به اینکه ممکن است مدت فعالیت دوره کنونی مجلس عراق یک الی یک ماه و نیم دیگر ادامه داشته باشد؛ تأکید کرد که این اقدام تمدید دوره کنونی پارلمان محسوب نمی شود؛ زیرا پایان دوره فعالیت مجلس به تائید نتایج انتخابات مجلس از سوی دادگاه فدرال عراق بستگی دارد.

مثنی امین اعلام کرد که مقامات مربوطه در دولت عراق در تلاش هستند با آماده کردن نتایج انتخابات و ارائه آن به دادگاه فدرال و زمینه سازی تائید آن از سوی دادگاه، مانع از بروز خلأ قانونی در کشور شوند.

انتخابات دوره چهارم مجلس عراق بیش از یک ماه و نیم پیش برگزارشده و به دلیل اعتراضات برخی جریان های شرکت کننده در آن به نتایج انتخابات، مجلس عراق رأی به بازشماری دستی آرای انتخابات داده و به همین دلیل پروسه تشکیل مجلس جدید این کشور و به تبع آن دولت جدید نیز به تعویق افتاده است.

کد خبر 62180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha