فاز اول واکسیناسیون کرونا امروز در آذربایجان غربی کلید خورد

سرویس آذربایجان غربی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از فاز اول واکسیناسیون واکسن اسپوتیک کرونا در استان خبر داد و گفت: سهم آذربايجان غربي در این فاز 870 دوز است که برای ۴۳۵ نفر از کادر درمان در بخش ICUدر دو مرحله تزریق می شود.

به گزارش کردپرس، دکتر جواد آقازاده افزود: فاز اول واکسیناسیون در ۳ گروه انجام می شود، واکسیناسیون گروه دوم نیز از روزهای اخیر شروع شده و در این مرحله ۱۳۰۰نفر از کارکنان بهداشتی درمانی که با بیماران کرونا درارتباط هستند واکسینه می شوند.

او ادامه داد: کادر درمان بخش های دولتی و خصوصی وافراد گروه های دوم و سوم از جمله بیماران قلبی وعروقی حاد، افراد دارای فشار خون نیز طبق پرونده پزشکی واکسن دریافت می کنند

آقازاده تصریح کرد: در حال حاضر حال عمومی تمام افرادی که واکسن اسپوتیک را در استان دریافت کرده اند خوب بوده و گزارشی مبنی بر داشتن عوارض دریافت نشده است.

او با تاکید به اینکه تا پایان سال جاری ۳۸ هزار و ۵۵۱نفر در استان در فاز اول، واکسن کرونا را تزریق خواهند کرد، اظهارکرد: فاز دوم واکسیناسیون کرونا در استان در بهار سال ۱۴۰۰شروع می‌شود و در آن یک میلیون و ۱۹۰ هزار و ۴۲۵نفر واکسینه می شوند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز با اشاره به آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کرونا در کشور، گفت: با وجود آغاز واکسیناسیون در کشور مردم و مسئولان سهل انگاری نکنند و برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها را رعایت و اجرا کنند.

علی مصطفوی امروز در اولین جلسه واکسیناسیون کرونا در استان، ضمن قدردانی از تلاش پزشکان و کادر درمانی در ارائه خدمات به بیماران و بویژه مبتلایان به کرونا، گفت: این عزیزان در خط اول مبارزه با بیماری کرونا قرار دارند و بر اساس اولویت بندی های انجام شده در مرحله اول کادر درمانی و پزشکان بویژه کادر درمانی بخش آی سی یو در اولویت اول دریافت واکسن کرونا قرار دارند.

او ادامه داد: روند واردات واکسن در کشور آغاز شده و تا زمان تولید واکسن کرونا داخلی ادامه خواهد داشت و این واکسن ها بر اساس اولویت ها تزریق می شود.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی؛ تا کنون ۳ هزار و ۸۳۰ واکسن در اختیار استان قرار گفته است و طبق اولویت بندی ابلاغی تزریق می شود.

کد خبر 5524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha