تردد در محورهای اورامانات تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است

سرویس کرمانشاه - رئیس پلیس راه استان گفت: هم اکنون با توجه به بارش برف و تداوم آن در بیشتر مناطق، تردد در محورهای شهرهای حوزه اورامانات تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

به گزارش کردپرس، سرهنگ "کیخسرو دستغیب" اظهار کرد: رانندگانی که قصد عبور از محورهای شهرستان های پاوه، جوانرود، روانسر، ثلاث باباجانی و سنقروکلیایی را دارند حتما زنجیر چرخ همراه داشته باشند چرا که در غیر این صورت به آن ها تحت هیچ شرایطی اجازه تردد داده نمی شود.

وی با بیان اینکه همه راه ها و محورهای مواصلاتی اصلی باز و تردد در آن ها جریان دارد، افزود: هم اکنون در محورهای جوانرود- ثلاث باباجانی، صحنه - کنگاور، بیستون - سنقروکلیایی- همدان، کرمانشاه - کامیاران، کنگاور - اسدآباد و محور کوزران شاهد بارش برف هستیم.

سرهنگ دستغیب خاطرنشان کرد: در محورهای جوانرود - ثلاث باباجانی، صحنه - کنگاور و کنگاور - اسدآباد علاوه بر بارش برف دچار پدیده مه گرفتگی نیز هستیم.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه یادآور شد: به دنبال بارش های صورت گرفته اکثر محورهای مواصلاتی استان از جمله محور اسلام آبادغرب - قلاجه و محور بیستون لغزنده بوده و می طلبد رانندگان حتما با سرعت مطمئنه و تجهیزات کامل رانندگی کنند.

وی در ادامه توصیه هایی نیز به رانندگان برای حرکت در مسیرهای برفی ارائه داد و گفت: در صورت توقف در برف شروع به حرکت مجدد بسیار مشکل است، در این زمان بزرگترین اشتباه در جا گاز دادن است چرا که این عمل تنها موجب چرخیدن لاستیک ها و فرورفتن بیشتر در برف می شود.

این مقام انتظامی ادامه داد: برای خارج شدن از برف می توان چیزهایی مانند گونی، کیسه حاوی ماسه و سنگ ریزه را برای کمک به نیروی اصطحکاک در زیر چرخ ها به حالتی که در تماس با لاستیک ها باشند قرار داده و پس از آن شروع به حرکت کرده تا خودرو از داخل چاله و گودال برفی رها گردد.

سرهنگ دستغیب افزود: پاک کردن برف اطراف چرخ ها و خالی کردن مسیر حرکت تأثیر خوبی در رها شدن خواهد داشت و با کمی چرخاندن فرمان به اطراف، برف های پیرامون لاستیک ها کنار زده شده و به افزایش اصطکاک کمک بسیاری خواهد کرد.

وی در پایان یادآور شد: رانندگی در شرایط برفی تفاوت زیادی با شرایط عادی دارد و اصول رانندگی ایمن و همراه داشتن تجهیزات ایمنی به ویژه زنجیر چرخ و نحوه استفاده صحیح از آنها الزامی است.

کد خبر 41468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha