درخواست 15 سال زندان برای سیاستمدار کُرد

سرویس ترکیه - دادستانی دیاربکر خواستار 15 سال زندان برای محمت شیرین تونچ سیاستمدار کُرد شد.

به گزارش کردپرس، دادستانی دیاربکر برای محمت شیرین تونچ سیاستمدار کُرد و یکی از اعضای «گروه صلح» به اتهام عضویت در حزب کارگران کردستان (PKK) خواستار 15 سال مجازات حبس شد.

به نوشته مزوپوتامیا،نشست رسیدگی به اتهامات پرونده فعالیت های سیاسی حزب مناطق دموکراتیک (DBP) و کنگره جامعه دموکراتیک (DTK) در دادگاه عالی کیفری هشتم دیاربکر برگزار شد. در این نشست به اتهامات تونچ رسیدگی شد.

دادستان پرونده ادعا کرد که تونچ در سال 1999 به دعوت عبدالله اوجالان رهبر PKK، به عنوان یکی از اعضای گروه موسوم به «گروه صلح» به ترکیه آمده است و به دستور او به عنوان یکی از اعضای انجمن حقوق بشر (İHD) ترکیه فعالیت کرده است. دادستان پرونده همچنین شرکت تونچ در تشییع جنازه های اعضای PKK، تظاهرات اعتراضی، و کنفرانس های مطبوعاتی برای صدور بیانیه از سوی DBP و DTK را مصداق فعالیت در سازمان تروریستی دانست و ادعا کرد که او از طریق این فعالیت ها برای برهم زدن یکپارچگی کشور تلاش کرده است. او برای اتهاماتی که مدعی آنها شده بود، خواستار مجازات 15 سال حبس برای تونچ شد.

دادگاه درخواست وکلای تونچ برای لغو کنترل قضائی اعمال شده علیه او را رد کرد و جلسه بعدی این پرونده را به 15 نوامبر موکول کرد.

کد خبر 38689

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha