ترکیه در پی الحاق عفرین است

سرویس سوریه – صالح مسلم هشدار داد که ترکیه همانند اشغال و الحاق ختای، اینک در پی جدا کردن عفرین و الحاق این منطقه به خاک خود است.

به گزارش کردپرس، صالح مسلم سیاستمدار کرد سوری و رئیس مشترک پیشین حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) گفت ترکیه می خواهد با تکرار سناریوی الحاق ختای در سال 1939، عفرین را نیز به خاک خود ضمیمه کند.

صالح مسلم به آرتی گرچک گفت: «در عفرین سیاست اشغال و الحاق دنبال می شود. ترکیه می خواهد آنچه در ختای اتفاق افتاد در عفرین نیز تکرار کند. آنها مردم را از جاهای مختلف به عفرین آورده اند. خانه ساخته اند. جمعیت 90 درصدی کردها در عفرین به حدود 10 درصد رسیده است.»

مسلم بهانه های تکیه برای حمله به شمال سوریه را بی اساس دانست و گفت: «همه دنیا سیاست های ترکیه را می شناسد. هیچ کس در این منطقه امنیت ترکیهرا تهدید نمی کند. امنیت این کشور تضمین شده است. حتی یک گلوله به سوی ترکیه شلیک نشده است.»

او همچنین از کردستیزی حکومت ترکیه انتقاد کرد و افزود: «آنها می خواهند همه با کردها دشمن شوند و با کردها بجنگند. آنها حتی کردهایی را به خدمت گرفته اند که در کنار آنها بجنگند. آنها از سوئد می خواهند با کردها مبارزه کند. آنها به فنلاند می گویند کردها تروریست هستند.»

مسلم در پایان گفت کردها خواستار حقوق اساسی فرهنگی و سیاسی خود هستند و تمایل دارند به جای درگیری با دیالوگ پیش روند، «اما اگر کسی به در خانه ما آمد و خواستار جنگ شد، چاره ای نداریم جز این که از خود دفاع کنیم.»

کد خبر 34266

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha