حمله پلیس ترکیه به ساختمان کنگره دموکراتیک خلق و بازداشت بسیاری از اعضای HDP

سرویس ترکیه - نیروهای پلیس ترکیه بامداد امروز با حمله همزمان به ساختمان مرکزی HDK در استانبول و خانه های فعالان سیاسی کرد و اعضای HDP در ده استان مختلف ترکیه، دست کم 42 تن را بازداشت کردند.

به گزارش کردپرس، پلیس ترکیه بامداد امروز جمعه 3 ژوئن با حمله به ساختمان مرکزی کنگره دموکراتیک خلق ها (HDK) -اتاق فکر حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) - در منطقه بی اوغلو استانبول، بسیاری از اسناد و مدارک موجود در این ساختمان را با خود برد. همزمان با این حمله نیروهای پلیس با حمله بامدادی به خانه های بسیاری از فعالان کرد و اعضای HDP، دست کم 42 تن از اعضای ارشد این حزب و فعالان سیاسی کرد را بازداشت کردند.

بنا بر اعلام خبرگزاری مزوپوتامیا، نیروهای پلیس ترکیه بامداد امروز با در دست داشتن دستور دادستان عمومی تکیرداغ به ساختمان HDK در بی اوغلو، همچنین به خانه های بسیاری از فعالان سیاسی کرد و اعضای HDP در ده استان مختلف کشور حمله کردند.

نام برخی از بازداشت شدگان تا این لحظه از این قرار است:

عبدالرحمن اوزتورک مدیر ستاد مرکزی HDP، کنعان ییلدیز عضو شورای مرکزی HDP، یعقوب اصلان رئیس مشترک HDP شاخه کریک قلعه، رمضان کرک پینار مدیر ستاد HDP شاخه باغجیلار، عرفان هلاکو رئیس مشترک HDP شاخه بیلیک دوزو، ملاحت چلیک رئیس مشترک HDP شاخه استان ادیرنه، علو آتش رئیس مشترک سابق HDP شاخه تکیرداغ، عمر گوون، حسین گُزن، امین شن و ارجان اوگدای از اعضای ارشد و مدیران HDP، جهان کارتال فعال سیاسی و مدیر MATUHAYDER ، و شرف کایا مدیر انجمن پناهجویان (GÖÇ-DER).

لازم به ذکر است، در صورت دریافت اطلاعات بیشتر درباره عملیات پلیس در بامداد امروز علیه اعضای HDP و HDK، همچنین وضعیت این پرونده در دادستانی ترکیه، این خبر تکمیل خواهد شد.

کد خبر 33513

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha