افزایش چشمگیر سفر ایرانی ها به شهر وان در آستانه سال نو میلادی

سرویس ترکیه - هجوم مسافران ایرانی در پی سقوط ارزش لیر باعث پر شدن همه هتل های وان شد.

به گزارش کردپرس، هتل های شهر وان برای سال نو میلادی به تمامی توسط مسافران ایرانی پر شدند.

به نوشته روزنامه جمهوریت، یونس یوکسل رئیس اتحادیه هتلداران و جهانگردی وان از افزایش روز افزون مسافران ایرانی در وان خبر داد و گفت: «کاهش ارزش لیر قدرت خرید گردشگران را افزایش داده است. گردشگران ایرانی بسیاری برای خرید به ترکیه می آیند. آنها مثل هر سال سال نو میلادی را در وان جشن می گیرند.»

یوکسل افزود: «ایرانی ها به دلیل همه گیری برای مدتی طولانی نمی توانستند به ترکیه سفر کنند اما اکنون با باز شدن مرزها تعداد زیادی از آنها به ترکیه سفر کرده اند که این بر زندگی روزمره و گردشگری ما تأثیر گذاشت. برخی از هتل های ما به طور کامل پر شده اند. البته این به این معنی است که با کاهش ارزش پول ما گردشگران بیشتری به اینجا می آیند. فکرش را بکنید، آنها می توانند با 10 دلار در هتل اقامت کنند، می توانند با 2 دلار غذا بخورند.»

یوکسل با اشاره به ارزان شدن قیمت لیر گفت: «هیچ جایی ارزان تر یا راحت تر از وان وجود ندارد. حتی در کشور خودشان هم قیمت اقلام خوراکی اینقدر ارزان نیست. البته خرید هم می‌کنند. امیدوارم ایرانی‌های بیشتری به اینجا بیایند.»

او همچنین با مقایسه گردشگران بلغاری که به ادیرنه در غرب ترکیه هجوم آورده اند گفت: «گردشگران بلغاری برای ما صرفه بیشتری دارند زیرا در مقایسه با پول ایرانی ها ارزش پول آنها از لیر بیشتر است.»

همچنین رسانه دولتی آناتولی دو هفته پیش از بازدید ده هزار گردشگر ایرانی از استان وان ترکیه خبر داد و نوشت: «پایانه مرزی کاپی‌کوی ترکیه با ایران در طول هفته گذشته شاهد یکی از شلوغ‌ترین دوره‌های تاریخ فعالیت خود بوده است.»

کد خبر 23486

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha