کمبود نیرو و تجهیزات در آتش‌نشانی های آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به نواقص و کمبود نیروی انسانی در آتش نشانی های استان، تأمین و بروزرسانی تجهیزات آتش‌نشانی را مهم خواند و گفت: متأسفانه بهره‌مندی استان از ارزش افزوده مالیاتی بسیار کم است.

به گزارش کردپرس، آیدین رحمانی رضائیه صبح امروز هفتم مهر ماه در مراسم صبحگاه مشترک و رژه خودرویی سازمان آتش‌نشانی ارومیه به‌مناسبت روز ملی آتش‌نشانی و ایمنی، ضمن تبریک این مهم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش‌نشانی، افزود: روحیه ایثار و از خود گذشتگی آتش‌نشانان آنان را هم‌ردیف رزمندگان دفاع مقدس قرار داده است.

او با اشاره به آتش‌سوزی پارک جنگلی قوشچی و کارخانه کارتن سازی، گفت: آتش‌نشانان با روحیه جهادی خود در همه حال برای عموم قابل احترام و مقدس هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به عدم تناسب ساخت‌وسازهای شهری با مباحث آتش‌نشانی، افزود: انتظار می‌رود تدابیر شهری به‌گونه‌ای باشد تا توانمندی آتش‌نشانان افزایش یافته و از تلفات احتمالی جانی و مالی جلوگیری شود.

رحمانی بیان کرد: علی‌رغم کمبودها و نواقص به‌ویژه کمبود نیروی انسانی در سالیان گذشته آزمون‌هایی برای جذب نیروهای آتش‌نشان برگزار شده که ۲۱۰ نفر در استان جذب شده‌اند که ۸۵ نفر در شهر ارومیه در حال خدمات‌رسانی هستند.

او تأمین و بروزرسانی تجهیزات آتش‌نشانی را مهم برشمرد و تاکید کرد: متأسفانه بهره‌مندی استان از ارزش افزوده مالیاتی بسیار کم است که اگر افزایش یابد می‌توان شاهد تحولات خوبی بود.

به گزارش کردپرس، روز هفت مهر ماه هر سال در تقویم ایرانی برای تقدیر از رشادت‌های آتش نشانان به عنوان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است.

در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که عراق به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهرهای اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می‌کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می‌شود.

طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تأیید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور هم چنین یادآوری حماسه آفرینی‌ها و از خود گذشتگی‌های آتش نشانان ایرانی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است.

کد خبر 18075

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha