عراق از بازرگانان و سرمایه‌گذاران لبنانی استقبال می‌کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نخست وزیر عراق در دیدار رئیس پارلمان لبنان تاکید کرد که از بازرگانان و سرمایه گذاران این کشور استقبال می کنند.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق با صدور بیانیه ای اعلام کرد که وی روز یکشنبه در شهر بغداد، پایتخت این کشور از نبیه بری، رئیس مجلس نمایندگان لبنان و هیئت همراه استقبال کرده جایی که دو طرف تحولات مثبت اوضاع در کشورهای خود و تلاش های هر دو کشور برای تحقق توسعه اقتصادی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، عبدالمهدی و بری در دیدار خود فرصت های گسترش روابط میان عراق و لبنان و افزایش همکاری اقتصادی، توریستی و سرمایه گذاری و همچنین در زمینه های مبادلات تجاری و هر آن چه به نفع ملت های دو کشور باشد را نیز بررسی کردند.

نخست وزیر عراق در این دیدار اظهار داشت: عراق در حال بازپس گیری نقش بزرگ خود در محیط عربی و منطقه ای به عنوان یک مرکز ثقل است و با تمامی کشورهای همسایه نیز بر اساس اشتراکات، پشت سر گذاشتن اختلافات و تبادل منافع روابط برقرار می کند.

عبدالمهدی ضمن اعلام این که به روابط برجسته خود با لبنان و ملت آن بسیار افتخار می کنند، افزود: لبنان با عملکرد و محدوده تاثیر خود در جهان عرب، یک کشور بزرگ است و ما نیز به روابط دوستانه و مستحکم میان دو کشور و دو ملت خشنود هستیم؛ به شرکت های لبنانی نیز اعتماد داریم و از بازرگانان و سرمایه گذاران این کشور نیز برای استفاده از فرصت های بزرگ فعالیت در عراق استقبال می کنیم.

رئیس مجلس نمایندگان لبنان نیز به نوبه خود ضمن تمجید از روابط گسترده عراق با کشورهای جهان عرب و همسایگان خود و همچنین سیاست نخست وزیر این کشور در برقراری روابط متنوع و متعادل با همگان، تصریح کرد: عراق با یکپارچگی ملت، پیروزی بر داعش و پشت سر گذاشتن دشواری های پیش روی خود، یک نماد بزرگ برای لبنان به شمار می آید.

بری همچنین خاطر نشان ساخت: ما روی این مسئله حساب باز کرده ایم که عراق نقش محوری خود در منطقه و جهان عرب را در راستای کمک به برقراری ثبات و همکاری میان کشورهای منطقه بازپس بگیرد و همچنین جبهه داخلی و امنیت و ثبات خود را تقویت کند.

کد خبر 108007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha