احتمال استقرار سیستم دفاع موشکی متحرک آمریکا در منطقه تحت کنترل کردهای سوریه

سرویس جهان- مجله آمریکایی فوربس از احتمال استقرار سیستم های دفاع موشکی برد متوسط و متحرک آونجر در مناطق تحت کنترل کردهای سوریه و نیز کشور عراق خبر داد.

ه گزارش کردپرس، مقامات آمریکایی که نیروهای این کشور در عراق و سوریه، در ماه‌های اخیر هدف حملات تازه ای قرار گرفته اند به دنبال استقرار سیستم دفاع موشکی متحرک آونجر در این دو کشور هستند.

بر اساس این گزارش، سیستم دفاع موشکی متحرک آونجر بهترین گزینه برای مقابله با تهدیدهای پیش روی نظامیان آمریکایی در سوریه و عراق، بویژه در مقابل پهپادهای مسلح است. آمریکا با توجه حملاتی که در اوایل ۲۰۲۰ توسط پهپادها در میدان‌های نفتی در شرق دیرالزور صورت گرفت، می خواهد سیستم دفاع موشکی متحرک خود را در این منطقه مستقر کند.

بر اساس این گزارش، سیستم دفاع موشکی متحرک آونجر که بیشتر برای مقابله با حملات هوایی کاربرد دارد گزینه جدید آمریکا برای مقابله با حملات فزاینده راکتی و پهپادی است.

فوربس در ادامه اشاره کرده است اولویت آمریکا استفاده از سیستم دفاع موشکی متحرک آونجر در سوریه است اما ممکن است به دلیل حملات فزاینده راکتی علیه نیروهای این کشور در عراق، از این سیستم در خاک عراق نیز استفاده کند.

کد خبر 5783

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha