انتقاد معاون رییس جمهور از کارشکنی مسئولان استانی در احیای دریاچه ارومیه

سرویس آذربایجان غربی- معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: متاسفانه کارشکنی برخی از مسئولین استانی بر خلاف مردم عزیز منطقه که همکاری بسیار خوبی داشتند، باعث عقب افتادن برنامه های احیای دریاچه ارومیه شد .

به گزارش کردپرس، به نقل از ستاد احیای دریاچه ارومیه، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور امروز 14 اسفند ماه در مراسم تجلیل از تلاشگران احیای نگین فیروزه ای ایران گفت: این دریاچه ناموس شما مردم است و حفاظت از دریاچه ارومیه وظیفه فرد فرد مردم کشور بخصوص مردم آذربایجان است و نباید فریب چند شعار زودگذر را بخورید.

کلانتری با بیان اینکه خیلی از آقایان بر این عقیده بودند که احیای دریاچه ارومیه عملا غیر ممکن است افزود به محض روی کار آمدن دولت آقای روحانی، کارگروه نجات احیای دریاچه ارومیه تشکیل شد و هم اکنون شاهد افزایش سالانه تراز آب دریاچه ارومیه هستیم.

معاون ریس جمهور با یاد آوری این موضوع که در صورت خشک شدن دریاچه ارومیه، تنها جابجایی مردم شهر تبریز، بیش از 500 میلیارد دلار هزینه می برد که البته غیر ممکن است افزود: خوشبختانه با اجرای طرح های احیای دریاچه ارومیه، تمام کانون های تولید ریز گرد مهار شده و دیگر چیزی بنام ریزگرد نمکی در منطقه وجود ندارد.

عیسی کلانتری به انتقاد از برخی از مسئولین استانی پرداخت و گفت: متاسفانه کارشکنی برخی از مسئولین استانی بر خلاف مردم عزیز منطقه که همکاری بسیار خوبی داشتند، باعث عقب افتادن برنامه های احیای دریاچه ارومیه شد . برخی از افراد به دلیل کمبود آگاهی، تبلیغات پوچ منفی را به مردم انتقال می دهند که پایه و اساس علمی ندارد زیرا چنین کسانی متاسفانه منافع ملی را در اولویت قرار نمی دهند.

کلانتری با اشاره به اینکه قبل از تشکیل کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه سالانه بیش از 200 میلیون متر مکعب صرف تامین چغندر قند استان های دیگر نظیر خراسان و اصفهان می شد افزود هم اکنون خروج چغندر که یک محصول پر آب بر است منع شده است و با برنامه ریزی های کارگروه، بخش اعظمی از سطح زیر کشت چغندر قند به خارج از حوضه آبریز دریاچه ارومیه منتقل شده است.

در کردپرس بیشتر بخوانید؛

آذربایجان غربی جان داد تا دریاچه ارومیه سیراب شود؛ بی انصافی نکنید!

صدای بلند اعتراض بر سر ستاد احیای دریاچه ارومیه / آذربایجان غربی آب می خواهد!

فشار ستاد احیای دریاچه ارومیه در راستای مصرف آب کشاورزان را متضرر ساخت

کد خبر 5767

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha