اعضای ستاد انتخابات قروه معرفی شدند/رقابت گسترده در شورای شهر

سرویس کردستان- همزمان با آغاز ثبت نام از داوطلبان شوراهای شهر و روستا، اعضای ستاد انتخابات شهرستان قروه با احتمال کاندیداتوری 150 تا 160 نفر برای این دوره از شورای شهر، معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار کردپرس، ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا در کنار سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در شهرستان قروه به طور رسمی کار خود را آغاز کرده است.

در شهرستان قروه 4 شهر و 111 روستا دارای شورا هستند که از این تعداد 108 روستا دارای شورای 3 نفره و 3 روستا هم دارای شورای 5 نفره لوده و همچنین تعداد اعضای شوراهای روستایی 360 نفر است.

جدای از این برای شورای شهر قروه 7 نفر عضو، برای شوراهای سه شهر دلبران و دزج و سریش آباد 5 نفر عضو انتخاب می شوند.

برای شوراهای روستاها اما با در نظر گرفتن جمعیت، تعداد شوراها تعیین می شود. در این میان هر روستایی که جمعیت آن بیش از هزار و 500 نفر باشد دارای شورای 5 نفره و هر روستایی که جمعیت آن کمتر از هزار و 500 نفر باشد دارای شورای 3 نفره است.

حال با این وصف در بخش مرکزی 32 روستا شورای 3 نفره و یک روستا شورای 5 نفره دارد. در بخش سریش آباد فقط 37 روستا دارای شورای 3 نفره است و در بخش دلبران یک روستا با شورای 5 نفره و 6 روستا هم دارای شورای 3 نفره بوده و در بخش چاردولی هم 32 روستا شامل شورای 3 نفره و یک روستا هم شامل شورای 5 نفره خواهد بود.

معرفی اعضای ستاد انتخابات

همزمان با آغاز ثبت نام از داوطلبان ششمین دوره از انتخابات شوراهای شهر و روستا، اعضای ستاد انتخابات در شهرستان قروه معرفی شدند. در این دوره از انتخابات فرماندار قروه به عنوان رئیس ستاد انتخابات، «علیرضا عبدی» به عنوان دبیر، «چنگیز اردلان» به عنوان معاون پشتیبانی، «حمید معتصمی» به عنوان مسئول کمیته استعلامات و حراست، «مهدی منتشلو» به عنوان کارشناس، «حبیب خالدیان» به عنوان عضو کارشناسی انتخاب شدند. همچنین مسئول اخبار و آموزش به «جواد ضیایی»، مسئول حقوقی به «زاهد طاریمرادی»، مسئول فناوری هم به «هادی عزیزمهر» رسید و در نهایت هم مسئولیت اطلاع رسانی را «علی الله ویسیان» بر عهده گرفت و عضو کمیته پشتیبانی هم به «شهریار بسطامی» اختصاص یافت.

رقابت گسترده برای شوراها

در واقع رقابت بر سر کرسی شوراهای شهر و روستا شدت گرفته و در این میان برای شورای شهر قروه این رقابت گسترده تر خواهد بود. به طوری که به گفته دبیر ستاد انتخابات شهرستان قروه تا کنون بیش از 70 نفر برای دریافت معرفی نامه سوءپیشینه جهت کاندیداتوری در شورای شهر قروه، مراجعه کرده اند.

آن طور که «علیرضا عبدی» می گوید در این دوره از انتخابات شورای شهر قروه پیش بینی می شود 150 تا 160 نفر ثبت نام کنند.

او از توجه به قانون و رعایت آن در تمامی دوره انتخابات تأکید کرد و خواستار توجه تمامی کاندیداها برای برگزاری انتخاباتی سالم شد.

کد خبر 5727

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha