بیانیه KCK درباره زلزله مرعش و غازی آنتپ

سرویس ترکیه - کنفدرالیسم جوامع کردستان (KCK) با انتشار بیانیه‌ای از همگان خواست تا با روحیه‌ای همدلانه برای التیام دردهای زلزله‌زدگان وارد عمل شوند.

بە گزارش کردپرس، ریاست مشترک شورای اجرایی کنفدرالیسم جوامع کردستان (KCK) با انتشار بیانیه‌ای مکتوب از همگان خواست تا با روحیه‌ای همدلانه وارد عمل شوند و خود را برای التیام زخم‌های زلزله‌زدگان بسیج کنند.

بیانیه KCK که در آژانس خبری هاوار منتشر شد به شرح زیر است:

«بامداد امروز زمین‌لرزه بزرگی روی داد که مرکز آن پازاجیغ در استان مرعش بود و بسیاری از شهرهای کردستان ترکیه و شهرهای اطراف خود را تحت تاثیر قرار دارد. ما به مناسبت این فاجعه، به مردم کردستان ترکیه و مردم بقیه مناطق ترکیه تسلیت می‌گوییم.‌ بر جان‌باختگان رحمت می‌فرستیم و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل داریم و اعلام می‌کنیم شریک درد مردم خود و زلزله‌زدگان هستیم. طبق گزارش‌ها، زلزله بسیاری از شهرهای کردستان سوریه و دیکر مناطق سوریه را نیز تحت تاثیر قرار داده و بسیاری از مردم جان خود را از دست داده‌اند. به آنان نیز همچنین تسلیت عرض می‌کنیم. دلیل خسارات عظیم ناشی از این زلزله، دولت ترکیه است است چرا که این دولت، هر بار که زمین می‌لرزد تلاش‌های دروغینی انجام می‌دهد و تنها هدفش از این تلاش‌ها نشان دادن کمکش به مردم است. دولت AKP-MHP هیچ اقدام احتیاطی در برابر زلزله انجام نمی‌دهد و تمام امکانات ترکیه را در اختیار حامیان خود برای مبارزه با مردم کرد قرار می‌دهد. می‌توان از خسارات زلزله پیشگیری کرد اما حزب عدالت و توسعه که ۲۰ سال از دوران حاکمیتش می‌گذرد، هیچ اقدامی انجام نداده و هر بار زلزله خسارات زیادی به بار آورده است.»

در ادامه این بیانیه آمده است : «ما این فراخوان را برای زلزله اعلام می‌کنیم و از مردم کردستان ترکیه می‌خواهیم با روحیه‌ی همدلانه وارد عمل شوند و همه امکانات خود را بسیج کنند. مردم ما باید بدون داشتن انتظار از دولت از همه فرصت‌های خود و در همه جا استفاده کنند و زخم‌های خود را درمان کنند. این زمین‌لرزه خسارات زیادی را به بار آورد که تنها با حمایت مردم و نهادهای دموکراتیک می‌شود بر آن غلبه کرد و این خسارات را ترمیم کرد.»

کد خبر 42409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha