ما با کردها دشمنی نداریم/برای تحقق صلح می جنگیم

سرویس ترکیه - وزیر دفاع ترکیه در سخنانی از کردها به عنوان برادر ترک ها یاد کرد و گفت که دولت ترکیه با کردها هیچ دشمنی ندارد.

به گزارش کردپرس، خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه در سخنانی گفت که دولت ترکیه با کُردها هیچ دشمنی ندارد و تنها برای تحقق صلح در منطقه می جنگد.

بنا بر گزارش خبرترک آکار که به قیصریه سفر کرده است، روز گذشته در سخنانی با اشاره به این که ترکیه برای دستیابی به رفاه نیازمند برداشتن موانع از سر راه سیستم دفاعی و امنیتی است، گفت: «نیروهای نظامی ترکیه در پرتو رهبری رئیس جمهور (رجب طیب اردوغان) و با استفاده از دستورات او، با فداکاری در حال مبارزه برای میهن هستند. ما مبارزه مان را تا خنثی کردن آخرین "تروریست" ادامه خواهیم داد.»

او افزود: «ما با برادران کُردمان مشکلی نداریم. ترک و کُرد برابرند. ترک ها و کردها با هم یک کل واحد را تشکیل داده اند. ما به عنوان یک ملت 85 میلیونی به مبارزه خود ادامه خواهیم داد.»

وزیر دفاع ترکیه ، با بیان این که «ترکیه تهدیدی برای کسی نیست و تنها برای تحقق صلح می جنگد» گفت: «ما از یک سو برای حفاظت و حراست از مرزهایمان، از سوی دیگر برای مبارزه با تروریسم می جنگیم. ما با هزاران سرباز خود در 19 نقطه مختلف جهان، از سومالی و سودان تا کوزوو و بوسنی، شبانه روز به کار خود برای کمک به صلح منطقه ای و جهانی ادامه می دهیم.»

این در حالی است که کردها حملات نظامی هوایی و زمینی ترکیه به کردستان سوریه و کردستان عراق و اشغال عملی بخشی از این دو منطقه را دشمنی با دستاوردهای کردها می دانند.

کد خبر 42063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha