اقداماتی مانند خودسوزی مورد تایید ما نیست/دولت مسئول کشته شدن جوانان کرد است

سرویس ترکیه - KCK با انتشار بیانیه ای اقداماتی مانند خودسوزی را غیر قابل تایید و دولت را مسئول کشته شدن جوانان کرد دانست.

به گزارش کردپرس، ریاست مشترک شورای اجرایی KCK با انتشار بیانیه ای در واکنش به خودسوزی محمت آکار جوان کُرد اهل آمد (دیاربکر) در اعتراض به تداوم انزوای اجباری عبدالله اوجالان رهبر در بند حزب کارگران کردستان (PKK)، پرداختن به اقداماتی چون خودسوزی را رد کرد. KCK همچنین دولت ترکیه را مسئول بن بست در حل مسئله کُرد دانست.

شورای اجرایی KCK با انتشار این بیانه که در سایت فرات ترکی منتشر شد، ضمن ابراز احترام به همه جانباختگان کُرد، از جمله محمت آکار و ویسی (بوبو) تاش که هر دو در اعتراض به تداوم انزوای اجباری خودسوزی کرده و جان خود را از دست داده اند، دولت AKP/MHP را مسئول کشته شدن جوانان کرد دانست.

KCK با بیان این که دولت AKP/MHP نه تنها مسئول کشتار کردها، بلکه مسئول تمام بی عدالتی ها، بی قانونی ها، فسادها و بدبختی ها در ترکیه است، از همه کسانی که طرفدار دموکراسی، عدالت و کرامت انسانی هستند خواست تا نسبت به وضعیت حال حاضر ترکیه بی تفاوت نمانند و واکنش نشان دهند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «نه تنها مردم کرد، بلکه همه مردم ترکیه که با فاشیسم AKP-MHP همراه نیستند و دارای ارزش های انسانی هستند، باید در برابر انزوای اجباری علیه اوجالان واکنش نشان دهند. اوجالان به دلیل دفاع از برادری مردم، دموکراتیزه کردن ترکیه و تحقق یک زندگی برابر گرفتار انزوای اجباری شده است. بنابراین، هرکسی که طرفدار دموکراتیک شدن ترکیه است، نباید نسبت به انزوای اجباری بی تفاوت باشد. بدون حمایت از مبارزات آزادی کردها، امکان دموکراتیک شدن و پیشرفت در عرصه دموکراسی برای ترکیه وجود ندارد.»

KCK در پایان اقداماتی از قبیل خودسوزی را نادرست دانسته و اعلام کرد: «به صراحت اعلام می کنیم که چنین اقدامی را تایید نمی کنیم، و به جای این اقدامات باید فعالیت های اعتراضی خلاقانه و متفاوت تری انجام داد.»

لازم به ذکر است در هفته گذشته دو جوان کرد به نام های محمت آکار و ویسی (بوبو) تاش در کردستان ترکیه با اقدام به خودسوزی به تداوم انزوای اجباری علیه اوجالان اعتراض کردند.

کد خبر 41586

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha