خودسوزی جوان کرد در اعتراض به انزوای اجباری اوجالان

سرویس ترکیه - یک جوان کُرد اهل دیاربکر در اعتراض به تداوم انزوای اجباری اوجالان خودسوزی کرد.

به گزارش کردپرس، محمت آکار جوان 25 ساله کُرد اهل آمد (دیاربکر) در اعتراض به تداوم انزوای اجباری عبدالله اوجالان رهبر حزب کارگران کردستان (PKK) خود را به آتش کشید و جان سپرد.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، محمت آکار، جوان 25 ساله ای بود که خانواده اش در سال 2019 به تحریک حزب عدالت و توسعه (AKP) با ادعای این که فرزندشان از سوی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) برای عضویت در PKK به کوه فراری داده شده است، جلوی ساختمان HDP دست به اعتراض زدند. اما پس از آن مشخص شد که این جوان به دلیل این که نمی خواسته تن به خواست های خانواده خود بدهد، از خانه خارج شده و به خانه خواهرش پناه برده است.

محمت که شب گذشته در منطقه سور دست به خودسوزی زده بود در نامه ای دلیل خودسوزی خود را اعتراض به تداوم انزوای اجباری اوجالان عنوان کرده و نوشته است: «رفقا، سلام. من می خواهم کار رفیق مان "بوبو تاش" را تکرار کنم. از اوجالان خبری به دست نمی آید و خانواده و وکلای او اجازه ملاقات با او را ندارند. ما نگران حال او هستیم. من امشب ساعت 21:21 خود را در کچی بورجو در سور آمد به آتش می کشم. باشد که نور آتش که از بدنم شعله می کشد، باعث روشنایی امرالی شود. امیدوارم که این اقدام به آزادی جسمی اوجالان منجر شود. بژی سروک آپو...»

محمت که پس از خودسوزی به بیمارستان منتقل شده بود، به دلیل شدت سوختگی امروز جان خود را از دست داد.

لازم به ذکر است که بوبو تاش مرد جوان اهل ماردین نیز در 12 ژانویه در اثر خودسوزی جان باخت. او در ویدئویی که پیش از خودسوزی گرفته بود، دلیل خودسوزی خود را اعتراض به تداوم انزوای اجباری اوجالان اعلام کرده بود.

کد خبر 41549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha