کارگران نانوایی های دیاربکر خواستار استعفای رئیس جمهور شدند

سرویس ترکیه - کارگران صنف نانوایی در دیاربکر با اعلام این که خواستار بهبود وضع معیشت خود هستند، دست به اعتصاب زده و خواستار استعفای رئیس جمهور شدند.

به گزارش کردپرس، کارگران صنف نانوایی در آمد (دیاربکر) با بیان این که خواهان بهبود شرایط زندگی و پرداخت دستمزدهایشان هستند، در میدان داغ کاپی این شهر دست به تجمع و اعتصاب زدند.

به نوشته مزوپوتامیا، بسیاری از کارگران مشغول در صنف نانوایی در این شهر با رها کردن کار و در حالی که از پیش بندهای سفید خود به عنوان بنر استفاده کرده بودند، در تجمع اعتراضی میدان داغ کاپی شرکت کردند. بر روی پیش بندهای کارگران معترض نوشته هایی مانند «کارگران نانوایی های دیاربکر نیز حقی دارند، آنها پیروز می شوند، ما خواستار تشکیل اتحادیه هستیم، ​​ما رئیس جمهوری می خواهیم که عدالت را تأمین کند، به کار بدون بیمه پایان دهید، و ما حق داریم که دستمزد کامل بگیریم» به چشم می خورد.

رجب اوزتکین، یکی از کارگران به نمایندگی از آنها با بیان این که آنها خواستار بهبود شرایط کار در چارچوب حقوق قانونی خود هستند، گفت: «ما کارگران نانوایی بدون داشتن حتی یک روز تعطیلی در هفته، همه روزها به مدت 14 ساعت در روز کار می کنیم. آن هم بدون داشتن حق بیمه و مرخصی.»

اوزتکین با بیان اینکه دستمزد روزانه ای که در نتیجه زحماتشان در پایان روز دریافت می کنند با زحمتی که می کشند همخوانی ندارد، گفت: «ما کارگران صنف نانوایی با توجه به مشکلات اقتصادی که تجربه می کنیم، شکایت خود را به مقامات ذیصلاح اعلام می کنیم. ما خواستار بهبود شرایط کارگران در سراسر ترکیه هستیم.»

این اعتصاب با شعار «استعفای رئیس جمهور» پایان یافت.

کد خبر 41430

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha