کمیته پیشگیری از شکنجه شورای اروپا به تداوم انزوای اجباری اوجالان کمک می کند

سرویس ترکیه - صالح مسلم رئیس مشترک PYD کمیته پیشگیری از شکنجه شورای اروپا را به همکاری با ترکیه متهم کرد.

به گزارش کردپرس، صالح مسلم، رئیس مشترک حزب اتحاد دمکراتیک (PYD) در سخنانی با انتقاد از رفتار کمیته پیشگیری از شکنجه شورای اروپا، این سازمان را به همکاری با ترکیه در جهت «اعمال شکنجه انزوای اجباری» علیه عبدالله اوجالان رهبر در بند حزب کارگران کردستان (PKK) و دیگر زندانیان امرالی، متهم کرد.

مسلم در گفتگو با فرات با بیان این که انزوای اجباری از زمان دستگیری اوجالان علیه او اعمال شده اما اکنون شکل شدیدتری به خود گرفته است، گفت: «نیروهایی که این انزوای اجباری را تحمیل کردند همان ها هستند که در دستگیری اوجالان نقش داشتند. این نیرو گلادیوی ناتو است و ترکیه تنها نقش نگهبان آن را بر عهده دارد. ناتو همیشه در جنگ ها ترکیه را جلو می اندازد.»

مسلم با شکنجه توصیف کردن انزوای اجباری گفت که گستره انزوای اجباری تنها شامل امرالی نمی شود و همه مردم کرد را در بر می گیرد. او گفت: «ترکیه درباره امرالی حتی به قوانین خود نیز به عنوان عضوی از شورای اروپا عمل نمی کند.»

او از کشتار پاریس به عنوان بخشی از فشار علیه کردها نام برد و گفت: «در کردستان جنگی جدی در جریان است و این جنگ هنوز متوقف نشده است. همه این ها به دلیل انزوای اجباری است.»

مسلم عملکرد کمیته پیشگیری از شکنجه شورای اروپا درباره انزوای اجباری در امرالی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «این کمیته به وظابق خود عمل نمی کند و تنها به عنوان ناظر عمل می کند. گزارش را نوشته به شورای اروپا ارائه می دهد و می گوید که بدون اجازه ترکیه نمی توان گزارش را فاش کرد. کمیته پیشگیری از شکنجه باید خود را از موقعیت یک خبرنگار صرف رها کرده اقدامات عملی علیه این رفتار نشان دهد. عازم امرالی شده است اما بیانیه نداده است. باید از کمیته پرسید اگر نمی خواست گزارشی در این زمینه ارائه دهد، پس چرا به بازدید امرالی رفته است؟»

رئیس مشترک PYD در بخشی از سخنانش مقاومت نیروهای خود در سال 2022 را موفقیت آمیز اما نا کافی توصیف کرد و خواستار افزایش مقاومت مردم در برابر ترکیه شد.

کد خبر 41385

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha