تمدید محرومیت اوجالان از دیدار با خانواده اش

سرویس ترکیه - ممنوعیت دیدار اوجالان با خانواده اش به مدت سه ماه دیگر تمدید شد.

به گزارش کردپرس، در حالی که 24 سال از آغاز حبس عبدالله اوجالان رهبر حزب کارگران کردستان (PKK) می گذرد و بیش از 21 ماه است که هیچ گونه خبری از او و همبندانش در دست نیست، هیأت انضباطی زندان امرالی باز هم تصمیم بر ممنوعیت سه ماهه دیدار اوجالان با اعضای خانواده اش گرفت.

به نوشته مزوپوتامیا، با گذشت 21 ماه از بی خبری کامل از زندانیان زندان امرالی، عبدالله اوجالان، خیری کُنار، ویسی آکتاش، و هامیلی ییلدیریم، همچنان وکلا و اعضای خانواده این افراد از دیدار و تماس با آنها محروم هستند و به همه درخواست های آنها برای ملاقات با زندانیان امرالی پاسخ رد داده می شود.

زندانیان امرالی به طور مکرر به بهانه هایی نظیر «مجازات انضباطی» از دیدار با وکلا و اعضای خانواده شان محروم می شوند. این ممنوعیت هر سه ماه یکبار برای اعضای خانواده و هر شش ماه برای وکلا تمدید می شود.

گفتنی است، در هفته های اخیر اعتراضات و تجمعات اعتراضی نمایندگان حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) و دیگر سیاستمداران کرد علیه انزوای اجباری در امرالی به اوج خود رسیده است.

در تازه ترین مورد، امروز پنجشنبه 12 ژانویه، کمال بلبل، عبدالله کوچ، معزز اورهان، صدیق تاش، حسین قاچماز، اردال آیدمیر، کمال پکوز، جلادت گیدانی، رمزیه توسون و نوران ایمر، نمایندگان HDP، با پلاکاردهایی با مضمون های «بگذارید قانون در امرالی اجراء شود» و «انزوای اجباری جنایت علیه بشریت است»، با تجمع در مقابل ساختمان مجلس ترکیه، به تداوم انزوای اجباری علیه اوجالان و همبندانش اعتراض کردند.

کد خبر 41361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha