ترکیه موفق به اشغال میدیا نشد/پیروزی دولت ترکیه در این جنگ باعث بقای AKP/MHP خواهد شد

سرویس ترکیه - مراد قاراییلان امروز در سخنانی مدعی شد که ترکیه نتوانسته در حملات خود به مناطق تحت کنترل PKKهیچ نتیجه ای به دست بیاورد.

به گزارش کردپرس، مراد قاراییلان فرماندە قرارگاە مرکزی نیروهای مدافع خلق (HPG) شاخه نظامی حزب کارگران کردستان (PKK) در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت جنگ در 9 ماه گذشته در مناطق حفاظت شده میدیا اعلام کرد که دولت ترکیه با وجود همه تلاش ها موافق به محقق کردن اهداف خود در این مناطق نشده است. او گفت پیروزی ائتلاف حاکم در ترکیه در جنگ کنونی باعث بقای آن در ترکیه خواهد شد.

بنا بر گزارش فرات، قاراییلان در سخنرانی امروز خود برای نیروهای HPG، گفت: «سال 2022 سال بسیار مهمی برای نیروهای PKK بوده است. دولت ترکیه با افزایش انزوای اجباری علیه اوجالان، همچنین افزایش فشار بر مردم و سیاستمداران کُرد، و حمله به مناطق حفاظت شدە میدیا بە ویژە زاپ، متینا و آواشین، فکر می کرد که می تواند در این سال به پیروزی دست یابد و طی چند هفتە بە نتیجە دست پیدا کند، اما این اتفاق رخ نداد.»

قاراییلان با بیان این که برنامه دولت ترکیه اشغال منطقه حفاظت شده میدیا و پیروزی در انتخابات آتی برای حفظ بقای خود بود، گفت: «آنها با وجود همه امکانات، تکنولوژی، و سلاح های ممنوعه که در دست داشتند، و با وجود داشتن حمایت پارتی نتوانستند به خواست خود نائل شوند و متحمل ضربات سختی شدند. آنها نام این حملە و عملیات را پنجەقفل گذاشتە بودند، اما خودشان در زاپ محاصرە شدە و امکان تحرک برای آنها قفل شد. با گذشتن 9 ماه هنوز نتوانسته اند هیچ یک از مناطق مورد نظر را اشغال کنند.»

قاراییلان «شکست دولت ترکیه در زاپ را عامل افزایش حملات به آواشین، چمچو و سیدا» دانست.

قاراییلان افزود: «اگر حملات اشغالگرانه دولت ترکیه به پیروزی دست پیدا می کرد، دولت ترکیه دستاوردهای کردها در کردستان عراق و سوریه را از میان برداشته و مرزهای موسوم به "میثاق ملی" را اشغال می کرد. با این حال مقاومت نیروهای PKK مانع از تحقق اهداف آنها شد.»

فرماندە قرارگاە مرکزی HPG در ادامه با تأکید بر نقش نیروهای HPG در مقاومت در برابر حملات ترکیه گفت: «دشمن در ترس به سر می برد زیرا می داند با تغییر شرایط آب و هوا حتی قادر به تحرک در اطراف مواضع خود نیز نخواهد بود. اگر فرصتی مهیا شود، تیم های عملیاتی می توانند نقش بیشتری ایفا کنند. فرایند درهم شکستن دشمن آغاز شدە است، لازم است کە این فرایند را تا آخرین مرحلە، بە پیش بَریم.»

او گفت که «اگر دولت AKP/MHP در جنگ کنونی بە موفقیت دست پیدا کند، خود را در ترکیه تثبیت و ماندگار خواهد کرد.»

کد خبر 41314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha