نامزد HDP مستقل از ائتلاف های ملت و اپوزیسیون است

سرویس ترکیه - پروین بولدان رئیس مشترک HDP اعلام کرد که حزبش نامزدی مستقل از ائتلاف های حاکم و اپوزیسیون معرفی خواهد کرد.

به گزارش کرپرس، پروین بولدان رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) در سخنانی از معرفی نامزد این حزب برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آتی، در اسرع وقت خبر داد. او اعلام کرد که حزبش به ائتلاف با ائتلاف های حاکم و اپوزیسیون نمی اندیشد.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، امروز چهارمین کنگره عادی HDP در شهر قارص برگزار شد. بولدان در سخنرانی خود اعلام کرد که حزبش به زودی نامزد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری را اعلام خواهد کرد. او گفت: «HDP نامزد خود را معرفی می کند و با نامزد خود به مصاف انتخابات می رود. ما هیچ مشارکتی با ائتلاف ملت و ائتلاف جمهور نداریم. اگرچه ملاحظات خود را درباره این موضوع داریم با این حال تصمیم فعلی HDP این است که با نامزد خود وارد عرصه انتخابات شود.»

رئیس مشترک HDP در بخش دیگری از سخنان خود به تصمیم اخیر دادگاه قانون اساسی ترکیه درباره محرومیت HDP از کمک خزانه داری واکنش نشان داد و گفت: «HDP به عنوان سومین حزب ترکیه، با تصمیم دادگاه قانون اساسی مواجه شده است که آن را از دریافت کمک از خزانه داری محروم می کند. اما می دانیم که این تصمیم یک تصمیم غیر قانونی است.»

بولدان افزود: «دادگاه قانون اساسی با امضای این تصمیم خود را آلت دست کاخ ریاست جمهوری کرده است. آنها می توانند جلوی کمک خزانه داری به حزب را بگیرند اما هیچ قدرتی نمی تواند مانع تحقق اراده مردم شود.»

کد خبر 41150

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha