نهادهای بین‌المللی به ویژه CPT و شورای اروپا باید از وضعیت اوجلان توضیحی شفاف ارائه دهند

سرویس ترکیه - صبری اوک عضو شورای اجرایی کنفدرالیسم جوامع کرد(KCK) ضمن انتقاد از نهادهای بین‌المللی به ویژه CPT و شورای اروپا خواستار مشخص شدن وضعیت عبدالله اوجلان رهبر دربند حزب کارگران کردستان(PKK) شد.

به گزارش کردپرس، «صبری اوک» عضو شورای اجرایی کنفدرالیسم جوامع کرد(KCK) در رابطه با گزارش‌هایی مبنی بر عدم ملاقات عبدالله اوجلان رهبر زندانی حزب کارگران کردستان(PKK) با کمیته اروپایی پیشگیری از شکنجه(CPT)، بیانیه‌ای ارائه کرد.
در این بیانیه که در آژانس خبری هاوار منتشر شد، صبری اوک اشاره کرد که در شرایطی که در ۲۰ ماه گذشته هیچ خبری از اوجلان دریافت نشده‌است و وکلای اوجلان ماه‌هاست از وی خبری ندارند، CPT در پاسخ به سوال وکلا در خصوص سلامتی اوجلان، پاسخی ارائه نمی‌دهد و حتی فاش نمی‌کند که این کمیته آیا به زندان امرالی رفته است یا نه.
اوک افزود: «ما CPT را در بی‌تفاوتی خود مقصر می‌دانیم، همچنین شورای اروپا نیز مسئول است و این رویکرد شورای اروپا در بی‌تفاوتی نسبت به این قضیه غیرقابل قبول است و از آنها انتظار می‌رود که وضعیت اوجلان را مشخص کنند چرا که این قضیه وظیفه آنهاست.»
لازم به ذکر است عبدالله اوجلان رهبر حزب کارگران کردستان از سال ۱۹۹۹ تاکنون در جزیره امرالی واقع در ترکیه زندانی است و در ۲۰ ماه گذشته هیچ خبری از وضعیت وی در این زندان در دست نیست.

کد خبر 40242

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha