حملات ارتش ترکیە بە شمال و شرق سوریە جنایت جنگی است

سرویس سوریه - مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه(SOHR)، حملات ارتش ترکیه به شمال و شرق سوریه را محکوم کرد و این حملات را که غیرنظامیان در آن هدف قرار گرفته‌اند جنایت جنگی خواند.

به گزارش کردپرس، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه(SOHR) با بیان اینکه حملات ارتش ترکیه از شب ۱۹نوامبر تا اکنون ادامه داشته است، این حملات را جنایت جنگی خواند.
«رامی عبدالرحمن» مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه در گفتگو با آژانس خبری هاوار در رابطه با حملات ارتش ترکیه گفت: «ما حملات علیه شمال و شرق سوریه را محکوم می‌کنیم. این حملات نقض آشکار توافقات بین‌المللی و توافق‌نامه‌های دفاع از حقوق بشر است و در این حملات، شهرها هدف قرار گرفته و غیرنظامیان کشته شده‌اند.»
رامی عبدالرحمن از پیگیری نقض حقوق بشر در این حملات و آمادگی برای ارائه گزارش این حملات به نهادهای بین‌المللی خبر داد و گفت: «ما در برابر این تخلفات سکوت نمی‌کنیم و این نقش و وظیفه ما به‌عنوان یک انسان است.»
وی خاطرنشان ساخت که این حملات علیه سوریه در زمره جنایات جنگی طبقه‌بندی می‌شود و در پایان گفت: «از جامعه جهانی و سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشر می‌خواهیم در شکایات از این حملات با ما همراه شوند تا همه کسانی که مرتکب جنایت علیه سوریه می‌شوند مجازات شوند و مردم سوریه این جنایات را تا زمان مجازات مجرمان فراموش نخواهند کرد.»

کد خبر 40072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha