درخواست دمیرتاش از وزارت دادگستری برای دیدار با اوجالان

سرویس ترکیه – دمیرتاش و تعدادی از نمایندگان HDP طی درخواست های جداگانه از وزارت دادگستری ترکیه خواستار دیدار با اوجالان شدند.

به گزارش کردپرس، صلاح الدین دمیرتاش رئیس مشترک سابق و دربند حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) طی درخواستی از وزارت دادگستری ترکیه خواستار دیدار با عبدالله اوجالان رهبر دربند حزب کارگران کردستان (PKK) در زندان امرالی شد.

دمیرتاش در پیامی که توسط وکلای وی منتشر شد خطاب به وزارت دادگستری گفت: «چنان که همه می دانند، عبدالله اوجالان حدود 23 سال است که در زندان فوق امنیتی امرالی، که تحت کنترل آن وزارت خانه است، در شرایط انزوا و حبس انفرادی زندانی است. او اینک بیش از 20 ماه است که از حق دیدار با خانواده و وکلایش محروم شده است. در حالی که در سال های گذشته زمانی که وی می توانست با خارج از زندان تماس داشته باشد، امید به صلح اجتماعی و راه حلی دموکراتیک برای ترکیه رو به افزایش بود و جامعه می توانست نفس بکشد.»

دمیرتاش افزود: «انزوای تحمیل شده بر اوجالان در زندان امرالی، در کنار سیاست های نادرست بی شمار دیگر، هرج و مرج را تغذیه می کند و تنش را افزایش می دهد.»

دمیرتاش ضمن توصیه به وزارت دادگستری برای پایان دادن به انزوای اوجالان که به نفع تمام ترکیه است، خواستار دیدار با اوجالان از طریق ویدیو کنفرانس شد.

علاوه بر دمیرتاش، صالحه آیدنیز رئیس مشترک حزب مناطق دموکراتیک (DBP) و گلستان قلیچ کوچییت، نوران امیر و اردال آیدمیر نمایندگان HDP نیز برای دیدار با اوجالان از وزارت دادگستری ترکیه درخواست کرده اند.

پیش از این در ماه اکتبر، پروین بولدان و مدحت سنجر رؤسای مشترک، ابرو گونای سخنگو و عمر اوجالان عضو شورای اجرایی مرکزی HDP به صورت رسمی خواستار دیدار با اوجالان شده بودند، که تاکنون به درخواست آنها پاسخی داده نشده است.

کد خبر 40032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha