756 وکیل خارجی خواستار دیدار با اوجالان شدند

سرویس ترکیه - 756 وکیل از کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا با دادن درخواست به دادگستری ترکیه خواستار دیدار با اوجالان شدند.

به گزارش کردپرس، کانون وکلای آسرین در اطلاعیه ای از مراجعه 756 وکیل از مراکش، فلسطین، کردستان عراق، عراق، لبنان، مصر، کردستان سوریه، سوریه و اردن برای دیدار با عبدالله اوجالان رهبر در بند حزب کارگران کردستان (PKK) به وزارت دادگستری ترکیه درخواست داده اند.

به نوشته مزوپوتامیا، جلوی کنفرانس مطبوعاتی که قرار بود در همین زمینه در شهر سلیمانیه برگزار شود از سوی نیروهای نظم عمومی گرفته شده است.

بر اساس این گزارش هفته گذشته نیز 358 وکیل دیگر از 22 کشور مختلف جهان در 14 سپتامبر در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل اعلام کردند که برای ملاقات با اوجالان به دادگستری ترکیه درخواست داده اند. آنها در این درخواست انزوای اجباری علیه اوجالان را مصداق «رفتاری تبعیض آمیز» با او دانسته اند.

یک کارزار دیگر متشکل از 44 وکیل از مناطق مختلف اقلیم کردستان عراق برای رفتن به امرالی به دادگستری ترکیه درخواست داده اند. آنها نیز در روزهای اخیر با تجمع در مقابل ساختمان دادگاه سیلمانیه خواستار صدور بیانیه در این زمینه بودند که با ممانعیت نیروهای آسایش مواجه شدند.

لازم به ذکر است که اعضای خانواده و وکلای اوجالان چندین سال است که هر دو هفته یک بار برای دیدار با او به دادگستری مراجعه می کنند و با بهانه های واهی از دیدار آنها با اوجالان ممانعت به عمل می آید.

صدای اوجالان آخرین بار پس از انتشار شایعات درباره سلامتی اش، در 25 مارس 2021 در یک مکالمه تلفنی با محمد اوجالان برادرش شنیده شد که این مکالمه نیز کمتر از 5 دقیقه طول کشید و قطع شد. دادگستری ترکیه در سال های گذشته با بهانه‌های واهی هرگونه ملاقات وکلا و اعضای خانواده را با اوجالان را ممنوع اعلام کرده است.

کد خبر 38551

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha