وکلای اوجالان به کمیته منع شکنجه شورای اروپا مراجعه کردند

سرویس ترکیه - وکلای اوجالان با مراجعه به کمیته منع شکنجه شورای اروپا خواستار برچیده شدن انزوای اجباری در زندان امرالی شدند.

به گزارش کردپرس، اعضای کانون وکلای آسرین، برای پیگیری وضعیت عبدالله اوجالان رهبر در بند حزب کارگران کردستان (PKK) و حامیلی ییلدیریم، عمر خیری کُنار، و ویسی آکتاش دیگر موکلان خود، به کمیته منع شکنجه شورای اروپا (CPT) مراجعه کرده و خواستار برچیده شدن انزوای اجباری در امرالی شدند.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، کانون وکلای آسرین در درخواستی که به CPT داده است، ضمن اشاره به بی پاسخ ماندن همه درخواست های دیدار خانواده و وکلای اوجالان با او، از سوی دادگستری بورسا، ممانعت از دیدار زندانیان امرالی با اعضای خانواده و وکلایشان را مصداق «شکنجه» دانست.

در ادامه این درخواست آمده است: «در دهم ژوئن 2022، 775 وکیل با اعتراض به دادستان عمومی بورسا، خواستار دیدار وکلای اوجالان با او شدند. با این حال این درخواست نیز تا کنون بی پاسخ مانده است.»

در این درخواست همچنین به تمدید پی در پی و شش ماهه مجازات ممنوعیت دیدار اوجالان با وکلایش از سوی دادگستری بورسا اشاره شده است. به این ترتیب با تأسی به همین مجازات پی در پی، به همه درخواست های دیدار وکلای اوجالان با او پاسخ منفی داده می شود.

کانون وکلای آسرین از CPT خواست تا با عمل به مسئولیت های خود برای بازدید از جزیره امرالی اقدام کرده و فوراََ به انزوای اجباری اوجالان و دیگر زندانیان امرالی پایان دهد.

در ادامه این درخواست از CPT خواسته شده است تا محدودیت تماس تلفنی با خانواده و کلا، در زندان امرالی برچیده شود. همچنین زندانیان از حق داشتن روزنامه، مجله و کتاب و دیگر حقوق قانونی خود برخوردار شوند.

کد خبر 38146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha