تظاهرات امروز هواداران صدر باید از سوی نیروهای امنیتی عراق کنترل شود

سرویس عراق  و اقلیم کردستان -  عضو اتحادیه میهنی کردستان ، گفت: تظاهراتی را که قرار است  امروز (جمعه)  براساس فراخوان مقتدی صدر ، در استان های عراق برگزار شود ،  نیازمند مهار سوی نیروهای امنیتی و جلوگیری از درگیری بین تظاهرات کنندگان است .

به گزارش کردپرس ، برهان شیخ رئوف در گفتگو با رادیو «المربد» عراق بابیان اینکه تظاهراتی که قرار است امروز بنا به درخواست مقتدی صدر ، رهبرجریان صدر از سوی هواداران این جریان در همه استان های عراق برگزار شود ، باید از سوی نیروهای امنیتی کنترل و از برخورد بین هواداران جریان صدر و چارچوب هماهنگی ، جلوگیری شود ، برگزاری این تظاهرات را در ساعات و مکان های مشخص و به دور از ساختمان های نهادهای دولتی باهدف حفظ امنیت و آرامش جامعه ، خواستار شد.

شیخ رئوف افزود: تغییر مسیر پروسه سیاسی عراق از داخل مجلس به کف خیابان به ایجاد خشونت و درگیری بین نیروهای رقیب می شود و کنترل آن نیازمند بهره گیری از عقل و خرد است.

وی در مورداوضاع اقلیم کردستان نیز گفت: در آنجا قضیه فرق می کند، هیچ مشکل سیاسی به اندازه و حجم تظاهرات و بن بست سیاسی در عراق وجود ندارد ، زیرا دولت اقلیم اکنون درحال تدارک برگزاری انتخابات پارلمان کردستان است ، اما اگر اوضاع در عراق پیچیده شود، مطمئناً این اوضاع شمال تا جنوب این کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

کد خبر 36828

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha