بازداشت 21 فعال سیاسی به اتهام شرکت در مراسم یادبود یکی از جان باختگان کُرد

سرویس ترکیه - پلیس ترکیه با حمله به مراسم یادبود اولاش آلان قوش یکی از جان باختگان عملیات نظامی کردستان ترکیه، در ازمیر، 21 فعال سیاسی را بازداشت کرد.

به گزارش کردپرس، نیروهای پلیس ترکیه با حمله به ساختمان استانی حزب سوسیالیست فرودستان (ESP) در ازمیر، ضمن بر هم زدن مراسم یادبود یکی از جانباختان درگیری های اخیر، 21 تن از اعضای حزب و فعالان سیاسی حاضر در مراسم را بازداشت کردند.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، نیروهای پلیس با حمله به مراسم یادبود «اولاش آلان قوش» که در درگیری های 8 آگوست در آگری جان خود را از دست داده بود، 21 تن از اعضای ESP و فعالان سیاسی حاضر در مراسم را بازداشت کرده و با خود بردند. نیروهای پلیس ضمن بازرسی ساختمان ESP، هویت همه افرادی را که در این مراسم حضور داشتند، ثبت کردند.

نیروی های پلیس اعلام کردند که حکم بازداشت همه افرادی را دارند که در این مراسم حضور داشته اند، با این حال آنها همه افراد را بازداشت نکردند. در میان افراد بازداشت شده، نام چنار آلتان رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) شاخه استان ازمیر نیز دیده می شود. لازم به ذکر است بسیاری از اعضای ESP در HDP نیز فعالیت سیاسی دارند.

گفتنی است، اولاش آلان قوش یکی از دو شهروند اهل کردستان ترکیه بود که در 8 آگوست در عملیات نظامی ترکیه در آگری جان خود را از دست دادند. سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه با انتشار پستی ادعا کرده بود که این دو تن (اولاش آلان قوش و فکرت تکچه) از مراد قاراییلان یکی از رهبران حزب کارگران کردستان (PKK) دستور گرفته بودند تا به به اصطلاح «فعالیت تروریستی» انجام دهند.

کد خبر 36826

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha