بیش از ۲۷۰۰ تن کلزا در کردستان به طور تضمینی خریداری شد

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تاکنون ۲ هزار و ۷۲۰ تن کلزا از مزارع استان برداشت و به طور تضمینی خریداری شده است.

به گزارش کرد پرس، حیدر مرادی با اشاره به اینکه برداشت کلزا از مزارع استان از ابتدای تیرماه سال جاری آغاز شده است، گفت: در سال زراعی جاری یک هزار و ۴۲۰ هکتار از مزارع استان به کشت کلزا اختصاص یافت که از این میزان یک هزار و ۱۵۲ هکتار قابل برداشت بود.

وی از مهمترین دلایل کاهش سطح برداشت کلزا را خشکسالی و سرمازدگی در برخی شهرستان‌های استان هم چون قروه خواند و اظهار کرد: تاکنون کلزا از یک هزار و ۱۴۰ هکتار از مزارع استان برداشت شده و حدود ۱۲ هکتار باقی مانده هم طی چند روز آینده برداشت می شود.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اعلام اینکه تا امروز ۶ مرداد ۲ هزار و ۷۲۰ تن کلزا به طور تضمینی از کلزاکاران استان خریداری شده است، افزود: هر کیلوگرم کلزا به قیمت ۲۳۵ هزار ریال به صورت قراردادی توسط مجتمع کشت و صنعت ماهیدشت کرمانشاه خریداری شده و حدود ۳۸۳ تن آن هم در سامانه غله و خدمات بازرگانی به ثبت رسیده است.

مرادی با اشاره به اینکه پنج مرکز در شهرستان های قروه، دهگلان، مریوان، سقز و کامیاران برای خرید کلزا دایر شده‌اند، ادامه داد: به ترتیب بیشترین سطح زیرکشت کلزا مربوط به شهرستان‌های دهگلان با ۴۲۰ هکتار، سقز ۲۵۰ هکتار، قروه ۱۹۰ و کامیاران ۱۱۰ هکتار است.

کد خبر 36746

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha