فعالان کرد در اعتراض به جنگ در استانبول راهپیمایی کردند

سرویس ترکیه - در تظاهراتی که در اعتراض به جنگ در کردستان عراق و با شرکت بسیاری از اعضای HDP و دیگر فعالان سیاسی و اجتماعی کُرد و طرفداران حقوق کردها در استانبول برگزار شد، پلیس عده زیادی را بازداشت کرد.

به گزارش کردپرس، اعضای کنگره دموکراتیک خلق ها (HDK)، حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، حزب مناطق دموکراتیک (DBP) جنبش زنان آزاد (TJA)، حزب سوسیالیست فرودستان (ESP)، انجمن حقوق دانان آزادی (ÖHD)، مادران صلح و بسیاری از شهروندان طرفدار حقوق کردها در استانبول، با شرکت در یک راهپیمایی به حملات ترکیه به کردستان عراق و همکاری حزب دموکرات کردستان (پارتی) با حکومت ترکیه، اعتراض کردند.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، جمعیت با در دست داشتن بنرهایی در میدان استقلال شعارهای «نه به جنگ»، «همین حالا صلح»، «زنده باد مقاومت زاپ» و «زنده باد مقاومت آواشین» سر دادند.

راهپیمایی و تجمع مردم در میدان استقلال استانبول، با مداخله پلیس مواجه و تبدیل به صحنه خشونت شد. در این درگیری ها عده ای از شرکت کنندگان در تجمع توسط نیروهای پلیس بازداشت شدند که در میان افراد بازداشت شده نام شاهین توموکلو رئیس مشترک ESP، ویسی اسکی وکیل عضو ÖHD و تعدادی از مدیران منطقه ای HDP به چشم می خورد.

بر اساس اطلاعات منابع محلی بسیاری از جوانانی که در راهپیمایی شرکت کرده بودند در میدان تونل، میدان گالاتاسرای، و خیابان عمر خیام توسط پلیس محاصره و بازداشت شدند که از هویت و سرنوشت آنها هیچ اطلاعاتی در دست نیست.

کد خبر 32894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha