همه گیری مرموز در ترکیه: صدها تن راهی بیمارستان شدند

سرویس ترکیه - بروز یک همه گیری مرموز در قونیه،  صدها تن از شهروندان را راهی بیمارستان ها کرد.

به گزارش کردپرس، بروز یک بیماری مرموز و همه گیری آن در قونیه باعث شد تا تنها در طی 24 ساعت صدها تن از شهروندان این شهر راهی بیمارستان ها شوند. وزارت بهداشت ترکیه آب شهری را در مناطق مختلف قونیه نمونه برداری کرد.

بنا بر گزارش رسانه های مختلف ترکیه از جمله پایگاه خبری جمهوریت، و شبکه تلویزیونی NTV، صدها تن از شهروندان قونیه در مناطق ارغلی و حلقه پینار از روز گذشته تا کنون با علایمی مانند حالت تهوع، اسهال و استفراغ به بیمارستان ها مراجعه کردند. بر اساس اعلام بیمارستان های دولتی منطقه، تاکنون 1200 شهروند قونیه با این علایم در این بیمارستان ها بستری شده اند.

تیم های اداره بهداشت استان، اداره کشاورزی و شهرداری منطقه نمونه های آب مناطق مختلف را برای بررسی به آزمایشگاه ها فرستادند.

اگرچه این بیماری مرموز و ناشناخته توصیف شده است، مقامات سازمان های بهداشت، کشاورزی و شهرداری اعلام کردند که به زودی نتایج آزمایش ها را با مردم در میان خواهند گذاشت.

گفتنی است، همزمان با شیوع این بیماری مرموز در قونیه، پایگاه خبری ینی شفق نزدیک به حکومت ترکیه امروز با اعلام خبری نسبت به همه گیری تب کریمه کنگو در ترکیه نیز هشدار داد. تب کریمه کنگو که یکی از شایع ترین بیماری ها در ترکیه است، هر ساله با آغاز فصل گرما جان افراد زیادی را می گیرد. این بیماری که رسانه های ترکیه از آن به عنوان «کابوس کنه» یاد می کنند، و با نیش کنه به انسان منتقل می شود، در چند روز گذشته شهروندان زیادی را در شهرهای سیواس، چوروم، و توکات راهی بیمارستان کرده است که از این میان یکی از شهروندان روز گذشته جان خود را از دست داده است.

کد خبر 32534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha