جای نیروهای اهل سنت در وزارت آموزش و پرورش خالی است

سرویس کردستان - نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جای نیروهای کُرد اهل سنت در ساختار وزارت آموزش و پرورش خالی است، گفت: انتظار داریم از نیروهای اهل سنت کردستان در وزارت آموزش و پرورش استفاده شود.

به گزارش کرد پرس، محسن فتحی در نشست صمیمی وزیر آموزش و پرورش با فرهنگیان کردستان که در سنندج برگزار شد، گفت: در حال حاضر در ساختار وزارت آموزش و پرورش، هیچ کردستانی نداریم و این درد بزرگی است، لذا باید بکارگیری نیروهای اهل سنت و کردستانی در این وزارتخانه در دستور کار دولت باشد، چرا که بعد از ۴۴ سال گذر از انقلاب، این انتظار بیجایی نیست.

وی با بیان اینکه بکارگیری نیروهای اهل سنت در وزارتخانه‌ها به ویژه در وزارت آموزش و پرورش باید در قالب قانون انجام شود، افزود: رییس جمهور به این مهم متعهد است اما انتظار داریم در بدنه هیات وزیران و وزارتخانه‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایحه رتبه بندی به دستور کار مجلس شورای اسلامی رسیده اما هنوز محقق و عملی نشده است، اظهار کرد: آیین نامه این طرح تدوین شده است و مجلس روی آن تاکید دارد تا دولت آیین نامه جامع و کاملی را تعریف کند و با وجود منابع محدود، امیدواریم معلمان در قالب این طرح به جایگاه واقعی خود برسند.

فتحی با بیان اینکه همه مدیون معلمان و تلاش آنان هستیم، ادامه داد: معلمان در شرایط موجود و با وجود شیوع کرونا و سختی کار تدریس در فضای مجازی، هیچگاه از تلاش باز نماندند و این مهم قابل تقدیر است.

نماینده مردم شهرستان های مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست یکی از مشکلات معلمان را معیشت آنان عنوان کرد و بیان کرد: اقدامات خوبی در کمیسیون آموزش مجلس انجام شده که یکی طرح ساماندهی نیروهای انسانی قبل از سال ۱۳۹۱ و طرح رتبه بندی معلمان بوده است.

شیوا قاسمی پور با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان راکد مانده بود اما باز هم فعال شد تا جایگاه معلم احیا شود، یادآور شد: امیدواریم با عملی شدن طرح رتبه بندی معلمان، شرایط شان و معیشت و وضعیت رفاهی این قشر بهبود یابد.

همچنین مدیرکل آموزش و پرورش کردستان نیز با اشاره به اینکه استان، ۵۸ شهید فرهنگی و ۴۸۶ شهید دانش آموز تقدیم اتقلاب کرده است، گفت: آموزش و پرورش کردستان، ۱۶ شهرستان و منطقه آموزشی و ۲۳ هزار و ۷۱۱ فرهنگی دارد.

هاشم ناظمی جلال افزود: در حال حاضر ۳۲۷ هزار و ۲۵۹ دانش آموز در چهار هزار و ۲۱۷ آموزشگاه مشغول به تحصیل بوده که ۷۷ درصد آنان را دانش آموزان شهری و ۲۳ درصد روستایی تشکیل می دهند.

وی میزان تحت پوشش بودن دوره ابتدایی را ۹۸ درصد و متوسطه را ۹۳ درصد اعلام کرد و اظهار کرد: معلمان استان، در دوران کرونا و آموزش به صورت مجازی، سختی‌ها و زحمات زیادی را متحمل شدند که قابل تقدیر است.

گفتنی است یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش روز پنجشنبه از طریق فرودگاه سنندج وارد کردستان شد. وی سپس با حضور در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج و اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

دیدار صمیمی با جمعی از فرهنگیان و اطلاع از مشکلات و خواسته‌های آنان، نشست با تشکل های دانش آموزی کردستان و سفر به شهرستان مریوان از جمله برنامه‌های سفر یک روزه وی به کردستان است.

کد خبر 31881

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha