حمله رسانه های حکومتی ترکیه به گارو پایلان نماینده ارمنی HDP

سرویس ترکیه - گارو پایلان نماینده ارمنی HDP به دلیل ارائه لایحه به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارمنی ها از سوی نمایندگان و رسانه های حزب خوب و AKP مورد خشونت کلامی قرار گرفت. 

به گزارش کردپرس، گارو پایلان نماینده ارمنی حزب دموکراتیک خلق ها (HDP) به مناسبت یکصد و هفتمین سالگرد نسل کشی ارمنی ها در ترکیه، با ارائه یک لایحه به مجلس ترکیه، خواستار به رسمیت شناخته شدن 23 «نسل کشی» ارمنی ها از سوی حکومت ترکیه شد.

بنا بر گزارش مزوپوتامیا، لایحه به رسمیت شناخته شدن نسل کشی ارمنی ها از سوی حکومت ترکیه با بهانه این که این لایحه «برخلاف آیین‌نامه مجلس»
است، از سوی مصطفی شنتوپ رئیس مجلس ترکیه و عضو ارشد حزب عدالت و توسعه (AKP) بازگردانده شد.

پس از عودت این لایحه نمایندگان AKP و حزب خوب (İP) به شدت با اظهارات پایلان مخالفت کرده و او را مورد خشونت کلامی قرار دادند. پس از آن نیز رسانه های حزب حاکم همچنین روزنامه های ینی آکیت و ینی شفق که از ارگان های رسانه ای «AKP» هستند نیز پایلان را هدف حملات پروپاگاندای خود قرار دادند.

فعالان سیاسی و اجتماعی کرد، همچنین طرفداران HDP، برای حمایت از پایلان گارزار اینترنتی «گارو پایلان تنها نیست» (#GaroPaylanYalnızDeğildir) را برای حمایت از این نماینده ارمنی HDP به راه انداختند. بسیاری از مردم با شرکت در این کارزار اینترنتی حمایت خود را از پایلان اعلام کردند.

کد خبر 31288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha