اسکان مسافر در مریوان ممنوع/ تمام مراکز مسافری و تفریحی هورامان تعطیل است

سرویس کردستان- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مریوان گفت: اسکان مهمانان و مسافران در این شهرستان از امروز تا اطلاع ثانوی ممنوع است و رییس شورای اسلامی شهر هورامان از تعطیلی تمام مراکز خدماتی، مسافری و تفریحی این شهر خبر داد.

به گزارش کُرد پرس، فریاد حدادیان، رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مریوان با بیان اینمه باتوجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس اسکان مسافران و مهمانان در شهرستان مریوان با دستور مقام قضایی ممنوع اعلام شده است، به ایرنا گفت: تمام واحدهای اقامتی و استیجاری (خانه های مسافر) از پذیرش مسافر تحت هرعنوانی منع شده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف در این زمینه ضمن پلمب شدن، واحد متخلفح به مراجع قضایی معرفی می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مریوان یادآور شد: باتوجه به اینکه مریوان منطقه ای گردشگری با جاذبه های تاریخی و دیدنی است مهمانان و مسافران زیادی به این شهرستان سفر می کنند لذا مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه اسکان موضوع را سریعا به میراث فرهنگی اعلام کنند.

استاندار کردستان پیشتر در نشست ستاد مقابله با ویروس کرونا استان با اشاره به اینکه بازار و مراکز تجاری و خرید شهرستان مریوان در تعطیلات هفته جاری برای پیشگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا بسته است، گفته بود: مجموعه تفریحی زریبار و قلعه ایمام این شهرستان هم تعطیل است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان هم گفته بود: مجموعه گردشگری تالاب زریبار براساس دستور ستاد مقابله با کرونای استان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

رییس شورای اسلامی بخش هورامان نیز گفت: به علت شیوع بیماری کرونا تمام خانه های اجاره ای، هتل ها، رستوران‌ها، قهوه خانه، مکان‌های تفریحی، رفاهی و گردشگری تا پایان هفته جاری به صورت خود جوش تعطیل هستند و هیچ گونه خدماتی در این بخش ارائه نخواهد شد.

کد خبر 303466

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha