برگزاری دومین نشست مشترک هفت حزب چپ گرای ترکیه

سرویس ترکیه - دومین نشست هفت حزب چپ گرای ترکیه با دعوت HDP و با تأکید بر لزوم مبارزه مشترک برای از میان برداشتن ائتلاف AKP-MHP برگزار شد.

به گزارش کردپرس، سران هفت حزب سیاسی چپ گرای ترکیه، حزب دموکراتیک خلق ها (HDP)، حزب زحمتکشان (EMEP)، حزب خانه های مردم (Halkevleri)، فدراسیون شوراهای سوسیالیست (SMF)، حزب آزادی اجتماعی (TÖP)، حزب حرکت زحمتکشان (EHP)، و حزب کارگر (TİP) که به دعوت HDP برای دومین بار گرد هم می آمدند، با انتشار بیانیه ای بر لزوم مبارزه مشترک برای برچیدن نظام حاکم تأکید کردند.

بنا بر خبر سایت رسمی HDP، هفت حزب چپ گرای ترکیه در این بیانیه با اشاره به افزایش روز افزون فقر در بین اقشار فرودست جامعه، ضمن تأکید بر لزوم یک مبارزه مشترک، با همه کسانی اعلام حمایت کرده اند که برای صلح برابری، آزادی و دموکراسی مبارزه می کنند.

در این بیانیه همچنین با انتقاد از بحران های سیاسی پیش آمده در اثر مدیریت سوء ائتلاف حزب عدالت و توسعه (AKP) و حزب حرکت ملی (MHP) بر مبارزه سیاسی و اجتماعی مشترک برای تحقق یک زندگی شایسته انسان، و تغییر نظام مبتنی بر فساد اقتصادی و کشتار، تأکید شد.

لازم به ذکر است این نشست ها در ابتدا قرار بود با حضور سران 9 حزب برگزار شود که دو حزب چپ (SOL) و حزب کمونیست ترکیه (TKP) پیشتر از این گروه جدا شدند.

کد خبر 28171

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha