میت ترکیه: کشته شدن دو تن از نیروهای PKK در اقلیم

سرویس ترکیه - سازمان اطلاعات ترکیه اعلام کرد که توانسته دو تن از نیروهای PKK را در کردستان عراق از پای در آورد.

به گزارش کردپرس، سازمان اطلاعات ترکیه (میت) اعلام کرد که موفق شده در عملیات نقطه زنی دو تن از نیروهای زن حزب کارگران کردستان (PKK) به نام های خدیجه کایا و حوا کیولچک را در شمال کردستان عراق از پای درآورد. 

میت ترکیه: کشته شدن دو تن از نیروهای PKK در اقلیم

بنا بر اطلاعات منتشر شده از سوی آناتولی ترکی، خدیجه کایا با نام سازمانی نوژیان عصیان و حوا کیولچک با نام سازمانی دل‌ژیان آزادی از اعضای سوری PKK، در هنگام کشته شدن یادداشت‌هایی حاوی دستورالعمل‌های عملیاتی رهبران PKK را برای منطقه عملیاتی نیروهای مسلح ترکیه در خاکورک به همراه داشتند.

بنا بر خبر آناتولی خدیجه کایا و حوا کیولچک در سال 2015 به PKK پیوسته و در مناطق گاره، آواشین و خاکورک فعالیت نظامی داشته اند.

میت ترکیه: کشته شدن دو تن از نیروهای PKK در اقلیم

لازم به ذکر است، مرکز اطلاع رسانی و مطبوعاتی نیروهای مدافع خلق (HPG) شاخه نظامی PKK، که مسئولیت اطاع رسانی در این موارد را بر عهده دارد و رسانه های نزدیک به PKK هنوز هیچ واکنشی به این خبر نشان نداده اند.

همچنین گفتنی است، همزمان با انتشار این خبر از سوی رسانه های ترکیه، مرکز رسانه ای HPG، با انتشار اطلاعیه ای کشته شدن دو تن دیگر از نیروهای خود را در  غرب زاپ تایید و هویت آنها را اعلام کرد.

میت ترکیه: کشته شدن دو تن از نیروهای PKK در اقلیم

بنا بر گزارش منتشر شده از سوی فرات، فاطمه کایناک با نام سازمانی ژیاندا لاشَر متولد حکاری و ریما عدالله با نام سازمانی برفین زیلان متولد عفرین و از اعضای سوری این حزب، در روز 7 آوریل 2024 در حادثه ای در منطقه عملیاتی زاپ جان خود را از دست داده اند.

کد خبر 2770984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha