مایکل روبین: ترکیه اسپانسر داعش است و آمریکا باید پ ک ک را به عنوان یک حزب قانونی به رسمیت بشناسد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- موسسه امریکن اینترپرایز، گزارشی از مایکل روبین، نویسنده و تحلیلگر مسائل کردها منتشر کرده که در آن آمده است؛ ترکیه در معادلات دیپلماتیک به یک مشکل تبدیل شده است، به گونه ای که در طول دو دهه زمامداری اردوغان، به مرکز پولشویی، اسپانسر ترروریسم داعش و نقطه سیاه حقوق بشر تبدیل شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از شارپرس، در گزارش موسسه امریکن اینترپرایز آمده است؛ «ترکیه در طول زمامداری اردوغان به بدترین زندان جهان برای خبرنگاران تبدیل شده است. قهوه‌ای پوشان وابسته به اردوغان نه تنها در آنکارا، بلکه در واشنگتن پایتخت آمریکا نیز به تظاهرکنندگان صلح جو حمله کردند، اردوغان ناتو را بیزار کرد و به دلیل خودپرستی و خودکامگی ائتلاف را در معرض خطر قرار داد».

همچنین گفته شده است: «حمایت ترکیه از تروریسم مسئله‌ای است که در معادلات دیپلماتیک مشکل ساز می‌شود، اگرچه اردوغان از آمریکا به دلیل شراکت با کردهای سوریه شکایت دارد، اما علت تشکیل این ائتلاف تنها این بود که ترکیه کمکها و حمایتهای خود را به داعش تقدیم می‌کرد و خاک کشورش را به مخفیگاهی برای رهبران داعش تبدیل کرده بود».

در گزارش مایکل روبین آمده است؛ «اگر اردوغان اسپانسر تروریسم باشد و از ائتلاف آمریکا با کردهای سوریه ابراز شکایت کند، چرا آمریکا درمقابل زیاده روی های دیپلماتیک و سیاست های ترکیه، حزب کارگران کردستان را یک حزب قانونی اعلام نمی‌کند، آمریکا حتی می‌تواند با ارائه مراقبت های پزشکی رایگان به اعضای پ.ک.ک و دیگر احزاب کرد که مورد هدف حملات پهپادی و نظامی ترکیه می‌شوند، از این هم فراتر برود».

گزارش موسسه امریکن اینترپرایز همچنین اشاره می‌کند: «زمان آن فرا رسیده که به طور اساسی دیپلماسی آمریکا درمقابل ترکیه بازنگری شود. در نحوه تعامل با دیکتاتوری هایی مثل ترکیه، به جای نرمش و التماس، موضعی خصمانه تر می‌تواند نتیجه بخش باشد».

کد خبر 2770776

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha