۵ تصفیه خانه فاضلاب شهری و روستایی کردستان در حال ساخت است

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان گفت: در حال حاضر ۳ تصفیه خانه فاضلاب روستایی و ۲ تصفیه خانه فاضلاب شهری با توان تصفیه مجموع ۱۴ هزار و ۸۰۰ متر مکعب فاضلاب در شبانه روز در حال ساخت است.

به گزارش کرد پرس، محمد فرهاد در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر دهگلان با ظرفیت ۶ هزار و ۸۰۰ مترمکعب در شبانه روز و برای جمعیت ۴۰ هزار نفر و تصفیه خانه فاضلاب شهر دیواندره با ظرفیت تصفیه ۶ هزار و ۳۴۰ مترمکعب در شبانه روز و برای جمعیت ۴۲ هزار نفر در حال ساخت است.

وی افزود: در حوزه روستایی نیز تصفیه خانه روستای سراب قامیش سنندج با توان تصفیه ۴۱۴ مترمکعب فاضلاب در شبانه روز، تصفیه خانه شوی بانه با ظرفیت تصفیه ۶۴۰ مترمکعب در شبانه روز و تصفیه خانه فاضلاب روستای خامسان کامیاران با ظرفیت تصفیه ۶۰۰ مترمکعب در شبانه روز برای جمعیت مجموع ۱۳ هزار و ۶۰۰ نفر این روستاها در حال ساخت است.

مدیرعامل شرکت آبفا کردستان با اشاره به افتتاح طرح ارتقای تصفیه خانه فاضلاب شهر سنندج در سفر اخیر رئیس جمهور به استان، اظهار کرد: همچنین طرح ارتقای تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای مریوان، سقز و سریش آباد نیز در دست اجرا است.

فرهاد ادامه داد: در حال حاضر ۱۰ تصفیه خانه فاضلاب شهری و ۲ تصفیه خانه فاضلاب روستایی در استان با ظرفیت تصفیه مجموع ۲۶۳ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه روز فعالیت می کنند.

کد خبر 2767789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha