۴۱ درصد سدهای کردستان پر آب هستند

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: در حال حاضر ۴۱ درصد سدهای استان پر آب هستند که این عدد در سال گذشته حدود ۳۴ درصد بود.

به گزارش کرد پرس، آرش آریانژاد در جمع خبرنگاران کردستان، گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه رژیم بارش های اخیر عمدتاً برف بوده این موضوع به تغذیه منابع آب زیرزمینی کمک شایانی می کند.

وی افزود: با توجه به رواناب هایی که از ابتدای سال آبی جاری در استان شاهد بودیم، حدود ۴۱ درصد سدهای استان پرآب هستند که این عدد در سال گذشته حدود ۳۴ درصد بود و این نشانگر میزان افزایش حجم ورودی آب به سدها است که خوشبختانه با این افزایش، نگرانی تأمین آب شرب برای شهرهای تابعه استان نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان به بخشی از عملکرد شرکت آب منطقه ای کردستان از بهمن سال گذشته تا بهمن ماه سالجاری نیز اشاره کرد و اظهار کرد: وزارت نیرو در دولت سیزدهم برنامه ریزی های گسترده ای برای اتمام طرح های نیمه تمام داشت و تأمین آب شرب، صنعت و کشاورزی که جزو مطالبات چند ساله و به حق مردم شریف استان بود در دور دوم سفر هیئت دولت به کردستان، محقق شد.

آریانژاد ادامه داد: ۱۲ طرح و پروژه از سوی وزارت نیرو در کردستان به عنوان طرح های اولویت دار مطرح شدند که با تزریق اعتبارات نقدی مناسب و به موقع و کار جهادی شبانه روزی مجموعه این شرکت، این پروژه ها که بعضاً بیش از ۲۰ سال به تعویق افتاده بودند، به بهره برداری رسیدند.

وی یادآور شد: امیدوارم با حمایت های مثال زدنی مجموعه وزارت نیرو و مدیران ارشد استان، بتوانیم در ۶ ماهه سال آتی تعدادی دیگر از این پروژه های اولویت دار این شرکت را به بهره برداری برسانیم.

کد خبر 2766894

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha