انهدام ٦٣٠ قبضه مین و گلوله جنگی در میرآباد

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار میرآباد گفت: تیم مین‌زدایی ۵۱۲ قبضه انواع مین و ۱۱۸ گلوله عمل نکرده باقی مانده از دوران جنگ تحمیلی را در این شهرستان شناسایی و منهدم کردند.

به گزارش کردپرس، حسین خضری اظهار کرد: از خرداد ماه امسال با حضور یک تیم متخصص در زمینه مین‌روبی، پاکسازی اماکن نظامی متروکه و مین‌های باقی مانده دوران جنگ تحمیلی در این شهرستان شروع شد و این تیم در پاکسازی بیش از ۲۰ هکتار از اراضی روستای «گوزیله» ۵۱۲ قبضه انواع مین و ۱۱۸ گلوله عمل نکرده را شناسایی و منهدم کردند.

او با اشاره به اینکه اعضای این تیم ۲۶ پایگاه نظامی قدیمی را نیز در این منطقه پاکسازی کردند به ایرنا افزود: فعالیت این تیم به دلیل شرایط آب و هوایی این منطقه تا فصل بهار سال آینده متوقف شده است.

فرماندار میرآباد با اشاره به اینکه شهرستان میرآباد به دلیل هم مرز بودن با عراق به طور مستقیم درگیر جنگ تحمیلی بود و بیشتر نوار مرزی و پایگاه های متروکه در این منطقه آلوده به مین است از مردم خواست از تردد در چنین مکان های خودداری کنند و در صورت مشاهده مین و مواد منفجره بجا مانده از دوران جنگ تحمیلی، از دستکاری آنها بپرهیزند و سریع به مسوولان و تیم مین زدایی اطلاع دهند.

او ادامه داد: مین‌های موجود در این شهرستان به ۲ شکل پراکنده و منسجم در مناطق مختلف قرار دارند و همین امر باعث شده آمار دقیقی از زمین‌های آلوده در دسترس نباشد.

کد خبر 2764272

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha