٤٠ اکیپ بر بازار شب یلدا در آذربایجان غربی نظارت می کنند

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از اجرای طرح نظارتی ویژه شب یلدا از امروز در سطح استان خبر داد.

به گزارش کردپرس، عبدالحمید سرتیپی با بیان اینکه با توجه به نزدیکی شب یلدا و افزایش نامتعارف قیمت برخی اقلام غذایی و میوه و تره بار، طرح نظارتی ویژه شب یلدا در استان از امروز اجرایی می شود در جمع خبرنگاران افزود: اجرای این طرح در سطح آذربایجان غربی از امروز آغاز شده و تا ۳۰ آذرماه ادامه خواهد داشت.

او اضافه کرد: در طرح نظارتی ویژه شب یلدا انواع آجیل، شیرینی و میوه از حیث موجودی، قیمت و نحوه عرضه مورد نظارت قرار گرفته و با هرگونه تخلف احتمالی برخورد خواهد شد.

سرتیپی ایجاد آرامش روانی در شهروندان، حمایت از حقوق مصرف کنندگان و جلوگیری از سوء استفاده عوامل سودجو در سطح بازار را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: تمام واحدهای صنفی موظف به درج قیمت بر روی اجناس و نصب قیمت های تعیین شده هستند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه در قالب این طرح ۴۰ اکیپ در قالب تیم های دو نفره در سطح استان بر بازار نظارت دارند گفت: مردم در ایام طرح نظارتی شب یلدا می‌توانند در صورت شکایت از واحدهای عرضه آجیل و یا میادین تره‌بار با شماره تلفن ۱۲۴ تماس گرفته و یا به صورت شفاهی، حضوری و کتبی، نسبت به ارائه شکایت خود اقدام کنند.

او با بیان اینکه در اجرای این طرح، بازرسان به صورت منسجم و هماهنگ با دستگاه ها و اتحادیه های ذیربط، در سطح بازار حضور دارند تصریح کرد: بدون شک با اجرای این طرح از حقوق مصرف کنندگان حمایت و ازسوء استفاده های افراد سودجو و افزایش بی رویه قیمت کالاهای پرمصرف در این ایام جلوگیری می‌شود.

کد خبر 2764273

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha