دیدار رئیس اقلیم کردستان با نخست وزیر سابق انگلیس در اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان_ رئیس اقلیم کردستان روز دوشنبه با بوریس جانسون نخست وزیر سابق انگلستان در اربیل دیدار کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از رسانه خبری روداو، نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان  در صفحه تویتر خود نوشت خوشحال شدم که عصر روز دوشنبه در اربیل با یار مردم کُرد و دوست عزیزم، بوریس جانسون، نخست وزیر سابق بریتانیا دیدار کردم.

نچیروان بارزانی در خصوص موضوع این دیدار نوشت در مورد آخرین تحولات منطقه، چالش ها و احتمالات و پیش بینی ها برای آینده تبادل نظر کردیم.

بوریس جانسون، نخست وزیر اسبق انگلیس بابیان اینکه اگر دوباره نخست وزیر انگلستان شود، از اقدامات اقلیم کردستان حمایت خواهد کرد افزود که حقوق اقلیم کردستان باید در قانون اساسی عراق رعایت شود.

روز دوشنبه ۲۰ نوامبر ۲۰۲۳، از بوریس جانسون در دانشگاه آمریکایی در دهوک پرسیده شد که آیا اگر دوباره نخست وزیر شود، استقلال کردستان را به رسمیت می شناسد؟ وی پاسخ داد آنچه می توانم بگویم این است که این یک مسئله دموکراتیک برای مردم این کشور است، اما در مورد گامی که کردستان انتخاب می کند  به دو نکته اشاره می‌کنم اول اینکه شما از حمایت ما برخوردار خواهید بود، از حمایت من برخوردار خواهید بود، از حمایت بریتانیا برخوردار خواهید بود، دوم اینکه واقعیت قانون اساسی کنونی باید کاملاً رعایت شود تا خواسته های مشروع مردم کردستان به رسمیت شناخته شوند.

کد خبر 2763496

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha