اختصاص ۱۰۵ میلیارد تومان برای پروژه های اربعین در حوزه راهداری کردستان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: برای تامین زیرساخت های اربعین در کردستان در حوزه راهداری ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

به گزارش کرد پرس، فرزاد حسنی در جلسه کمیته زیرساخت اربعین استان کردستان، گفت: راهداری ۱۰۵ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت های اربعین اعتبار دارد که ۴۵ میلیارد آن مربوط به نگهداری راه و ۲۵ میلیارد نگهداری علائم و ایمنی راه و ۳۵ میلیارد نیز به مرز باشماق اختصاص دارد.

وی انجام روکش های آسفالت محور سنندج باشماق مریوان را جزو تعهد راهداری در محورهای منتهی به مرز باشماق عنوان کرد و افزود: میزان تعهد در این محور ۳۰ کیلومتر است ضمن اینکه علاوه بر آن پروژه های دیگری که محور تردد زوار در استان در دستور کار قرار گرفته شده و بخشی از کار به اتمام رسیده و مابقی نیز در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان اظهار کرد: برای روکش و اقدامات حفاظتی جاده های استان، بالغ بر ۱۰۰ میلیارد قرار داد بسته شده که ۴۵ میلیارد تومان توسط اربعین تخصیص یافته است.

حسنی با اشاره به اینکه در مرز باشماق نیز ۸ میلیارد تجهیزات خریداری شده است، ادامه داد: خط کشی ۸۰۰ کیلومتر از راه ها، ارتقا حفاظ ایمنی به طول ۷ کیلومتر، اجرای روشنایی نقطه ای و ایمن سازی اضطراری در ۴۰ مقطع، احداث و نگهداری ۲۵ دستگاه چراغ چشمک ، نگهداری ۲۵ کیلومتر روشنایی از دیگر اقدامات انجام شده در مسیرهای منتهی به مرز باشماق است.

کد خبر 2758669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha