رییس کل گمرک: ارومیه می تواند گمرک تخصصی صادرات طلا تعیین شود

سرویس آذربایجان غربی- رئیس کل گمرک ایران در پاسخ به درخواست تجار استان برای ایجاد گمرک تخصصی صادرات طلا در آذربایجان غربی گفت: در صورت موافقت اتحادیه و اتاق بازرگانی، ارومیه را به عنوان گمرک تخصصی صادرات طلا تعیین می‌کنیم.

به گزارش کردپرس، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات خوب صورت‌ گرفته در حوزه‌ نصب ایکس ری در گمرکات گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون هفت دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور نصب شده که نصف ۱۸ سال پیش از آن است.

 محمد رضوانی فر افزود: از سال ۱۳۸۲ تا پیش از فعالیت دولت سیزدهم، ۱۶ دستگاه ایکس ری در گمرکات کشور نصب شده بود. البته نیاز گمرکات به ایکس ری، بسیار بیشتر است که سعی داریم با استفاده از ظرفیت داخلی و وارداتی این نیاز را برطرف کنیم.

او همچنین از تصمیم جدی دولت برای کاهش بخشنامه های حوزه گمرک خبر داد و ادامه داد: تا پیش از دولت سیزدهم بخشنامه‌های بسیار زیادی در این حوزه صادر می‌شد که با تمهیدات دولت، این رقم به کمتر از نصف کاهش یافته است.

رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه در قانون جهش تولید، تکلیف دستگاه های همجوار گمرک برای کاهش مشکلات تجارت مرزی مشخص شده است، گفت: طبق این قانون، دستگاه‌های همجوار باید زیر هفت روز جواب گمرک را بدهند که البته این امر در برخی موارد به دلایل مختلف رعایت نمی‌شود.

رضوانی فر یکی از ادارات استعلام شونده را سازمان استاندارد عنوان کرد و  گفت: البته آذربایجان غربی در این خصوص با کمترین زمان پاسخگویی جزء ۲ استان برتر در کشور است.

اوتفویض اختیارات به استان ها را از برنامه های جدی مدیریت گمرکات کشور دانست و اظهار کرد: اقدامات خوبی نیز صورت گرفته که در صدد بهبود این وضعیت هم هستیم.

رضوانی فر در پاسخ به درخواست تجار استان برای ایجاد گمرک تخصصی صادرات طلا در آذربایجان غربی افزود: در صورت موافقت اتحادیه و اتاق بازرگانی، ارومیه را به عنوان گمرک تخصصی صادرات طلا تعیین می‌کنیم.

در این جلسه مشکلات تجار آذربایجان غربی در حوزه گمرکات مطرح و در مورد آنها بحث و تبادل نظر شد.

کد خبر 2758536

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha