فشار نهاد ریاست جمهوری ترکیه بر چاووش اوغلو برای استعفا

سرویس ترکیه - نماینده CHP با اشاره به پذرفته نشدن هیچ کدام از درخواست های اخیر وزیر خارجه ترکیه از سوی نهاد ریاست جمهوری مدعی فشار این نهاد بر چاووش اوغلو برای استعفا شد.

به گزارش کردپرس، سیبل اوزدمیر نماینده حزب جمهوری خواه خلق (CHP) با بیان این که مدت ها است مدیران ارشد پیشنهادی از سوی مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه از سوی حکومت رد شده اند، مدعی فشار حکومت بر روی وزیر خارجه برای استعفای او شد.

به نوشته جمهوریت، اوزدمیر در یک پرسش پارلمانی در صحن علنی مجلس ترکیه، اعلام کرد که بر اساس تحقیقات این حزب، تعدادی زیادی از افراد که برای پست های مدیریتی ارشد در وزارت امور خارجه از سوی چاووش اوغلو معرفی شده بودند، از سوی نهاد ریاست جمهوری رد شده اند.

او با اشاره به این که وزیر خارجه انتخاب بسیاری از مناصب را در وزارت خانه خود به رئیس جمهور تفویض کرده است، از چاووش اوغلو خواست تا پاسخ دهد در طی سال های وزارتش تا کنون چند نفر را به عنوان سفیر، نماینده کشور، سرکنسول، و کنسول و ...، با اختیارات خود برگزیده است و چند تن از مدیران پیشنهادی او از سوی نهاد ریاست جمهوری پذیرفته شده اند؟

اوزدمیر با بیان این که در شرایطی که مدیریت وزارتخانه مورد نظر تحت کنترل وزیر خارجه نیست، از چاووش اوغلو پرسید آیا او فکر نمی کند که زمان استعفایش رسیده است؟

اوزدمیر همچنین از وزیر خارجه خواست تا بگوید آیا اخبار مربوط به فشار حکومت بر او برای استعفا صحت دارد یا نه؟

کد خبر 26324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha